26 yanvar: O‘zbekistonda tuman, sovuq va yaxmalak.
26 yanvar kuni O‘zbekiston hududlarida kutilayotgan ob-havo ma’lumotlari “O‘zgidromet” tomonidan e’lon qilindi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Toshkent shahrida havo o‘zgaruvchan bo‘lib, tuman tushishi mumkin. Kunduzi yog‘ingarchilik kutilmaydi, yo‘llarda ayrim joylarda yaxmalak kuzatiladi.
Shamol shimoli-sharqdan 3-8 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi va kunduzi 1-3 daraja sovuq bo‘ladi.
Qoraqalpog‘iston Respublikasida 26-28 yanvar kunlari ayrim hududlarda qor yog‘ishi, tuman tushishi kutilmoqda. Yo‘llarda yaxmalak bo‘lishi mumkin.
Shamol sharqdan g‘arbga o‘tib, 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 6-11 daraja sovuq, kunduzi 3 daraja sovuqdan 2 daraja iliqqacha bo‘lishi mumkin.
Xorazm viloyatida 26 yanvarda yog‘ingarchilik kutilmaydi, ammo 27-28 yanvar kunlari ayrim joylarda qor yog‘ishi mumkin. Tuman tushishi va yo‘llarda yaxmalak kuzatilishi ehtimoli bor.
Shamol g‘arbga o‘tib, 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 6-11 daraja sovuq, kunduzi 3 daraja sovuqdan 2 daraja iliqqacha bo‘ladi.
Buxoro va Navoiy viloyatlarida 26 yanvarda yog‘ingarchilik kutilmaydi, faqat Navoiy viloyatining shimoliy hududlarida ayrim joylarda qor yog‘ishi mumkin. 27-28 yanvarda yog‘ingarchilik kuzatiladi.
Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Toshkent, Sirdaryo, Jizzax va Samarqand viloyatlarida 26 yanvarda yog‘ingarchilik kutilmaydi.
27-28 yanvar kunlari ba’zi joylarda qor yog‘ishi va tuman tushishi mumkin. Shamol g‘arbga o‘tib, 7-12 m/s tezlikda esadi.
Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida 26 yanvarda yog‘ingarchilik kutilmaydi. 27-28 yanvar kunlari ayrim joylarda yomg‘ir va qor yog‘ishi mumkin.
Yo‘llarda yaxmalak kuzatiladi. Shamol sharqdan esib, 7-12 m/s tezlikda bo‘ladi.
Andijon, Namangan va Farg‘ona viloyatlarida 26 yanvarda yog‘ingarchilik kutilmaydi. 27-28 yanvar kunlari ayrim joylarda qor yog‘ishi va tuman tushishi mumkin.
Shamol g‘arbdan 5-10 m/s tezlikda esadi. Respublikaning tog‘li hududlarida 26 yanvarda yog‘ingarchilik kutilmaydi.
Ayrim hududlarda tuman tushishi va yo‘llarda yaxmalak kuzatilishi mumkin. 26 yanvarda qor ko‘chishi xavfi mavjud.

26 января: В Узбекистане туман, холод и изморозь
26 января в регионах Узбекистана ожидаются погодные условия, объявленные «Узгидрометом». Об этом сообщает Zamin.uz.
В Ташкенте погода переменчивая, возможен туман. Днём осадков не ожидается, на дорогах в некоторых местах возможен гололёд.
Ветер дует с северо-востока со скоростью 3-8 м/с. Температура ночью и днём будет от 1 до 3 градусов мороза.
В Республике Каракалпакстан 26-28 января в некоторых районах ожидается снег и туман. На дорогах возможен гололёд.
Ветер сменится с восточного на западный, скорость составит 7-12 м/с. Температура ночью от -6 до -11 градусов, днём от -3 до +2 градусов.
В Хорезмской области 26 января осадков не ожидается, но 27-28 января в некоторых местах возможен снег. Возможен туман и гололёд на дорогах.
Ветер сменится на западный со скоростью 7-12 м/с. Температура ночью от -6 до -11 градусов, днём от -3 до +2 градусов.
В Бухарской и Навоийской областях 26 января осадков не ожидается, только в северных районах Навоийской области в некоторых местах возможен снег. 27-28 января ожидаются осадки.
Ветер дует с востока со скоростью 7-12 м/с. В Ташкентской, Сырдарьинской, Джизакской и Самаркандской областях 26 января осадков не ожидается.
27-28 января в некоторых местах возможен снег и туман. Ветер сменится на западный со скоростью 7-12 м/с.
В Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областях 26 января осадков не ожидается. 27-28 января в некоторых местах возможен дождь и снег.
На дорогах ожидается гололёд. Ветер дует с востока со скоростью 7-12 м/с.
В Андижанской, Наманганской и Ферганской областях 26 января осадков не ожидается. 27-28 января в некоторых местах возможен снег и туман.
Ветер дует с запада со скоростью 5-10 м/с. В горных районах республики 26 января осадков не ожидается.
В некоторых районах возможен туман и гололёд на дорогах. 26 января существует риск схода снега.
Ветер дует с востока со скоростью 7-12 м/с, 27 января в некоторых местах может усилиться до 13-18 м/с.