Fransiyaning O‘zbekistondagi elchixonasi Toshkent shahrida Fransiyaga safar qilmoqchi bo‘lganlar uchun vizalar arizalarini qabul qilishga ixtisoslashgan yangi TLSContact markazini tantanali ravishda ochdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu muhim tadbirga Fransiyaning O‘zbekistondagi elchisi Valid Fuk o‘zi ham ishtirok etdi va yangi markazning faoliyatini boshladi. Elchixona bergan xabarda ta’kidlanishicha, bu yangilik ikki davlat o‘rtasidagi do‘stona hamkorlik va aloqalarning yanada rivojlanishining amaliy dalilidir.
Diplomatik vakolatxona ma’lumotlariga ko‘ra, TLSContact markazining ishga tushirilishi vizalar bo‘yicha barcha jarayonlarni tartibga solish, tizimlashtirish va fuqarolar uchun qulayroq qilishga qaratilgan. Endilikdan boshlab Fransiyaga viza olish uchun zarur bo‘lgan hujjatlarni yig‘ish, arizalarni qabul qilish va dastlabki tekshiruv ishlari faqat shu markaz orqali amalga oshiriladi.
Bu o‘zgarish xizmat ko‘rsatish sifatini yuqori darajaga olib chiqish va ariza topshiruvchilarni kutishda bo‘ladigan navbatlarni qisqartirishga yordam beradi. Shu bilan birga, tashkiliy muammolar ham sezilarli darajada kamayadi.
Fransiyaga sayohat rejalashtirgan barcha fuqarolar uchun asosiy yangilik shundan iboratki, vizaviy jarayon endi bitta joyda jamlangan holda o‘zlashtiriladi va amalga oshiriladi. Bu esa ariza topshirish tartibini yanada aniq, tushunarli va ravon qiladi.
Har bir fuqaro o‘z hujjatlarini to‘g‘ri va o‘z vaqtida topshirish orqali vizani tezroq olish imkoniyatiga ega bo‘ladi. Yangi markazning ochilishi O‘zbekiston va Fransiya o‘rtasidagi kelajakdagi hamkorlik uchun yangi imkoniyatlar yaratadi va ikki xalq o‘rtasidagi aloqalarni yanada mustahkamlaydi.

Посольство Франции в Узбекистане торжественно открыло новый центр TLSContact, специализирующийся на приеме визовых заявлений для тех, кто планирует поездку во Францию. Об этом сообщает Zamin.uz.
В этом важном мероприятии лично принял участие посол Франции в Узбекистане Валид Фук и запустил работу нового центра. Как отмечается в сообщении посольства, это нововведение является практическим доказательством дальнейшего развития дружественного сотрудничества и связей между двумя странами.
Согласно информации дипломатического представительства, запуск центра TLSContact направлен на упорядочивание, систематизацию всех процессов по визам и их упрощение для граждан. Отныне сбор необходимых документов, прием заявлений и проведение первичной проверки для получения визы во Францию будут осуществляться исключительно через этот центр.
Это изменение поможет поднять качество обслуживания на высокий уровень и сократить очереди при подаче заявлений. При этом организационные проблемы также значительно уменьшатся.
Главным нововведением для всех граждан, планирующих поездку во Францию, является то, что визовый процесс теперь будет изучаться и реализовываться в одном месте. Это сделает процедуру подачи заявлений более четкой, понятной и плавной.
Каждый гражданин сможет получить визу быстрее, правильно и своевременно подав свои документы. Открытие нового центра создает новые возможности для будущего сотрудничества между Узбекистаном и Францией и еще больше укрепляет связи между двумя народами.