O‘zgidromet 13 martga mo‘ljalangan ob-havo prognozi e’lon qilindi
O‘zgidromet agentligi 13 mart kuni kuzatilishi kutilayotgan ob-havo haqida ma’lumot berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Toshkent shahrida havo o‘zgaruvchan bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Kechasi va ertalab tuman tushishi ehtimoli bor.
Shamol sharq yo‘nalishidan sekundiga 3–8 metr tezlikda esadi. Harorat kechasi 0–2 daraja sovuq, kunduzi esa 11–13 daraja iliq bo‘ladi.
Qoraqalpog‘iston va Xorazm viloyatlarida ham havo o‘zgaruvchan, yog‘ingarchilik kuzatilmaydi. Ba’zi joylarda tuman paydo bo‘lishi mumkin.
Shamol sharqdan 7–12 metr sekundda esadi. Harorat kechasi 2–7 daraja sovuq, kunduzi 7–12 daraja iliq bo‘ladi.
Buxoro va Navoiy hududlarida havo o‘zgaruvchan bo‘lib, yog‘ingarchilik yo‘q. Ba’zi joylarda tuman tushishi mumkin.
Shamol sharqdan 9–14 metr sekundda esadi. Harorat kechasi 1–6 daraja sovuq, kunduzi 8–13 daraja iliq bo‘ladi.
Toshkent, Sirdaryo, Jizzax va Samarqand viloyatlarida havo o‘zgaruvchan, yog‘ingarchilik kuzatilmaydi. Ba’zi joylarda tuman paydo bo‘lishi mumkin.
Shamol sharqdan 7–12 metr sekundda esadi. Harorat kechasi 2–3 daraja sovuq, kunduzi 8–13 daraja iliq bo‘ladi.
Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida havo o‘zgaruvchan, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Ba’zi hududlarda tuman tushishi mumkin.
Shamol sharqdan 7–12 metr sekundda esadi. Harorat kechasi -2 dan 3 darajagacha sovuq, kunduzi 10–15 daraja iliq bo‘ladi.
Andijon, Namangan va Farg‘ona viloyatlarida havo o‘zgaruvchan, yog‘ingarchilik yo‘q. Ba’zi joylarda tuman tushishi mumkin.
Respublikaning tog‘oldi va tog‘li hududlarida havo o‘zgaruvchan bo‘lib, yog‘ingarchilik kuzatilmaydi. Ba’zi joylarda tuman paydo bo‘lishi mumkin.
Shamol sharqdan 7–12 metr sekundda esadi. Harorat kechasi 5–10 daraja sovuq, kunduzi 0–5 daraja iliq bo‘ladi.
Umuman olganda, 13 mart kuni respublika bo‘ylab havo asosan o‘zgaruvchan bo‘lib, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Kechasi va ertalab ayrim hududlarda tuman tushishi ehtimoli bor.
Shamol sharq yo‘nalishidan o‘rtacha tezlikda esadi. Harorat esa kechasi sovuq, kunduzi esa iliq bo‘ladi.
Bu ma’lumotlarga tayangan holda, fuqarolarimiz ob-havo sharoitlarini hisobga olgan holda o‘z faoliyatlarini rejalashtirishlari tavsiya etiladi.

Прогноз погоды на 13 марта от Узгидромета опубликован
Агентство Узгидромет предоставило информацию о погоде, ожидаемой 13 марта. Об этом сообщает Zamin.uz.
В Ташкенте погода будет переменчивой, осадков не ожидается. Ночью и утром возможен туман.
Ветер будет дуть с востока со скоростью 3–8 метров в секунду. Температура ночью составит от 0 до -2 градусов, днем будет тепло — 11–13 градусов.
В Каракалпакстане и Хорезмской области также переменчивая погода, осадков не ожидается. В некоторых местах возможен туман.
Ветер будет дуть с востока со скоростью 7–12 метров в секунду. Температура ночью от -2 до -7 градусов, днем 7–12 градусов тепла.
В Бухарской и Навоийской областях погода переменчивая, осадков нет. В некоторых местах возможен туман.
Ветер будет дуть с востока со скоростью 9–14 метров в секунду. Температура ночью от -1 до -6 градусов, днем 8–13 градусов тепла.
В Ташкентской, Сырдарьинской, Джизакской и Самаркандской областях погода переменчивая, осадков не ожидается. В некоторых местах возможен туман.
Ветер будет дуть с востока со скоростью 7–12 метров в секунду. Температура ночью от -2 до -3 градусов, днем 8–13 градусов тепла.
В Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областях погода переменчивая, осадков не ожидается. В некоторых районах возможен туман.
Ветер будет дуть с востока со скоростью 7–12 метров в секунду. Температура ночью от -2 до 3 градусов, днем 10–15 градусов тепла.
В Андижанской, Наманганской и Ферганской областях погода переменчивая, осадков нет. В некоторых местах возможен туман.
В предгорных и горных районах республики погода переменчивая, осадков не ожидается. В некоторых местах возможен туман.
Ветер будет дуть с востока со скоростью 7–12 метров в секунду. Температура ночью от -5 до -10 градусов, днем 0–5 градусов тепла.
В целом, 13 марта по всей республике погода будет преимущественно переменчивой, осадков не ожидается. Ночью и утром в отдельных районах возможен туман.
Ветер будет дуть с востока со средней скоростью. Температура ночью будет холодной, днем — теплой.
Исходя из этих данных, гражданам рекомендуется учитывать погодные условия при планировании своей деятельности.