Test sinovlari o‘tkaziladigan binolar ro‘yxati e’lon qilindi
Bilim va malakalarni baholash agentligi 2025-2026 o‘quv yili uchun oliy va professional ta’lim muassasalariga o‘qishga kirish test sinovlari o‘tkaziladigan binolar ro‘yxatini veb-saytida e’lon qildi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu ro‘yxatda test sinovlari bo‘lib o‘tadigan binolarning manzillari va boshqa muhim ma’lumotlar mavjud. Saytda joylashtirilgan ma’lumotlarda test sinovlari o‘tkaziladigan hududning rasmi, hududga kirish joylari, test sinovlari o‘tkaziladigan bino nomi va manzili, bino raqami, test sinovlari o‘tkaziladigan guruhlar hamda joylarning Google xaritadagi geolokatsiyasi keltirilgan.
Bu ma’lumotlar abituriyentlarga test sinovi joyi bilan oldindan tanishish imkonini beradi. Abituriyentlar 12 iyul kuni soat 12:00 dan 15:00 gacha ruxsatnomada ko‘rsatilgan manzildagi binoga borib, test sinovi o‘tkaziladigan joyni ko‘zdan kechirishi mumkin.
Test sinovlari 14 iyuldan 23 iyulgacha ikki smenada tashkil etiladi. Ushbu ma’lumotlar abituriyentlarga o‘z vaqtida va qulay sharoitda test sinovlarida ishtirok etishga yordam beradi.

Список зданий, в которых будут проводиться тестовые испытания, опубликован
Агентство по оценке знаний и навыков опубликовало на своем веб-сайте список зданий, где будут проводиться вступительные тесты в высшие и профессиональные учебные заведения на 2025-2026 учебный год. Об этом сообщает Zamin.uz.
В этом списке указаны адреса зданий, где будут проходить тесты, и другая важная информация. В размещенных на сайте данных содержится изображение района, входы в район, название и адрес здания, номер здания, группы, в которых будут проводиться тесты, а также геолокация мест на Google карте.
Эта информация дает абитуриентам возможность заранее ознакомиться с местом проведения теста. Абитуриенты могут 12 июля с 12:00 до 15:00 посетить здание по указанному в пропуске адресу и осмотреть место проведения теста.
Тесты будут проводиться с 14 по 23 июля в две смены. Эта информация поможет абитуриентам участвовать в тестах вовремя и в удобных условиях.