16 iyulda O‘zbekistonda issiq va shamolli ob-havo bo‘ladi
16 iyul kuni O‘zbekistonning ko‘pgina hududlarida havo harorati yuqori bo‘ladi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Ayrim joylarda shamol tezligi kuchayishi va qisqa muddatli yomg‘ir yog‘ishi mumkin. Bu haqda “O‘zgidromet” markazi ma’lumot berdi.
Toshkent shahrida havo biroz bulutli, vaqti-vaqti bilan o‘zgarib turadi. Tun va ertalab qisqa muddatli yomg‘ir yog‘ishi hamda momaqaldiroq bo‘lishi ehtimoli bor.
Sharqdan sekundiga 3–8 metr tezlikda shamol esadi, ba’zi joylarda 10–13 metrga yetishi mumkin. Harorat kechasi 20–22 daraja, kunduzi 33–35 daraja atrofida bo‘ladi.
Qoraqalpog‘iston va Xorazmda ob-havo asosan quruq va o‘zgaruvchan bo‘ladi. Shamol sharqdan sekundiga 7–12 metr tezlikda esadi, ayrim joylarda esa 13–18 metrga kuchayadi.
Chang-to‘zonlar yuzaga kelishi ehtimoli bor. Harorat kechasi 18–23, kunduzi 33–38 daraja bo‘ladi.
Buxoro va Navoiy viloyatlarida havo biroz bulutli, yomg‘ir yog‘maydi. Shamol tezligi 7–12 metr, ayrim hududlarda 18–23 metrga yetadi.
Chang-to‘zonlar kuzatilishi mumkin. Harorat kechasi 18–23, kunduzi 33–38 daraja atrofida bo‘ladi.
Toshkent viloyatida ayrim hududlarda qisqa muddatli yomg‘ir va momaqaldiroq kuzatilishi mumkin. Shamol 13–18 metr tezlikda esishi ehtimoli bor.
Harorat kechasi 18–23, kunduzi 32–37 daraja bo‘ladi. Samarqand, Jizzax va Sirdaryo viloyatlarida havo quruq, lekin o‘zgaruvchan bo‘ladi.
Shamol ayrim joylarda 18–23 metr tezlikda esishi mumkin. Harorat kechasi 18–23, kunduzi 32–37 daraja atrofida bo‘ladi.
Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida havo biroz bulutli, yomg‘ir yog‘maydi. Shamol tezligi 7–12 metr, ba’zi hududlarda 23 metrga yetishi mumkin.
Harorat kechasi 20–25, kunduzi 34–39 daraja bo‘ladi. Andijon, Namangan va Farg‘ona viloyatlarida ayrim hududlarda qisqa muddatli yomg‘ir va momaqaldiroq bo‘lishi mumkin.
Shamol 13–18 metr tezlikda esadi. Harorat kechasi 19–24, kunduzi 30–35 daraja atrofida bo‘ladi.
Tog‘li hududlarda qisman yomg‘ir yog‘ishi va momaqaldiroq bo‘lishi kutilmoqda. Shamol tezligi 13–18 metrga yetishi mumkin.

16 июля в Узбекистане будет жаркая и ветреная погода
16 июля в большинстве регионов Узбекистана температура воздуха будет высокой. Об этом сообщает Zamin.uz.
В некоторых местах скорость ветра может усилиться, а также возможны кратковременные дожди. Об этом сообщило агентство “Узгидромет”.
В Ташкенте погода будет немного облачной, временами изменчивой. Ночью и утром возможны кратковременные дожди и грозы.
С востока будет дуть ветер со скоростью 3–8 метров в секунду, в некоторых местах он может достигать 10–13 метров. Температура ночью составит 20–22 градуса, днем 33–35 градусов.
В Каракалпакстане и Хорезме погода будет в основном сухой и изменчивой. Ветер будет дуть с востока со скоростью 7–12 метров в секунду, в некоторых местах он усилится до 13–18 метров.
Существует вероятность возникновения пыльных бурь. Температура ночью составит 18–23, днем 33–38 градусов.
В Бухарской и Навоийской областях погода будет немного облачной, дождей не ожидается. Скорость ветра составит 7–12 метров, в некоторых районах достигнет 18–23 метров.
Возможны пыльные бури. Температура ночью составит 18–23, днем 33–38 градусов.
В Ташкентской области в некоторых районах возможны кратковременные дожди и грозы. Ветер может дуть со скоростью 13–18 метров.
Температура ночью составит 18–23, днем 32–37 градусов. В Самаркандской, Джизакской и Сирдарьинской областях погода будет сухой, но изменчивой.
Ветер в некоторых местах может дуть со скоростью 18–23 метров. Температура ночью составит 18–23, днем 32–37 градусов.
В Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областях погода будет немного облачной, дождей не ожидается. Скорость ветра составит 7–12 метров, в некоторых районах может достигать 23 метров.
Температура ночью составит 20–25, днем 34–39 градусов. В Андижанской, Наманганской и Ферганской областях в некоторых местах возможны кратковременные дожди и грозы.
Ветер будет дуть со скоростью 13–18 метров. Температура ночью составит 19–24, днем 30–35 градусов.
В горных районах ожидаются кратковременные дожди и грозы. Скорость ветра может достигать 13–18 метров.