Luis Enrike "Al-Nasr" klubiga o‘tishi mumkin
"Zenit" futbol jamoasining vingeri Luis Enrike faoliyatini Saudiya Arabistonida davom ettirishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning xizmatlariga "Al-Nasr" klubi qiziqish bildirmoqda. Bu haqda jurnalist Jorge Nikola ma’lumot bergan.
Manbaga ko‘ra, "Al-Nasr" jamoasi yaqinda Joau Feliks bilan shartnoma imzolaganidan so‘ng, hujum chizig‘ini yanada kuchaytirishni rejalashtirmoqda. Klub rahbariyati braziliyalik futbolchini o‘z safiga qo‘shib olish uchun 70 million yevro taklif qilishga tayyor.
Bu summa "Zenit" klubi tomonidan Luis Enrike uchun "Botafogo"ga to‘langan 33 million yevroga nisbatan ikki barobar ko‘p. Luis Enrike joriy yilning qishida Sankt-Peterburg jamoasiga kelib qo‘shilgan edi.
O‘tgan mavsumda u "Zenit" safida 15 ta o‘yinda maydonga tushdi. Ushbu uchrashuvlarda ikki bor gol urdi va uchta golli uzatmani amalga oshirdi.
Klub rahbariyati futbolchining o‘yini va natijalaridan mamnun bo‘lgan. Hozirda Luis Enrikening kelajagi borasida muzokaralar davom etmoqda.
"Al-Nasr" klubi futbolchini o‘z jamoasiga olib kelish uchun barcha imkoniyatlarni ishga solmoqda. Yakuniy qaror tez orada e’lon qilinishi kutilmoqda.

Луис Энрике может перейти в клуб "Аль-Наср"
Вингер футбольной команды "Зенит" Луис Энрике может продолжить свою карьеру в Саудовской Аравии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
К услугам игрока проявляет интерес клуб "Аль-Наср". Об этом сообщил журналист Хорхе Никола.
По информации источника, после того как команда "Аль-Наср" недавно подписала контракт с Жоау Феликсом, она планирует еще больше усилить свою атакующую линию. Руководство клуба готово предложить 70 миллионов евро, чтобы заполучить бразильского футболиста в свои ряды.
Эта сумма в два раза больше, чем 33 миллиона евро, выплаченные клубом "Зенит" за Луиса Энрике "Ботафого". Луис Энрике присоединился к команде из Санкт-Петербурга зимой этого года.
В прошлом сезоне он провел 15 матчей за "Зенит". В этих встречах он забил два гола и сделал три голевые передачи.
Руководство клуба было довольным игрой и результатами футболиста. В настоящее время продолжаются переговоры о будущем Луиса Энрике.
Клуб "Аль-Наср" использует все возможности, чтобы привлечь футболиста в свою команду. Ожидается, что окончательное решение будет объявлено в ближайшее время.