Gvardiola Real Madridga qarshi o‘yin uchun asosiy tarkibni e’lon qildi
Ispan mutaxassisi "Real Madrid"ga qarshi o‘yin uchun maydonga tushadigan futbolchilar ro‘yxatini allaqachon aniqlab olganini ta’kidlab o‘tdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, jamoa tarkibi bo‘yicha hech qanday katta shubha mavjud emas va barcha jihatlar aniq hal qilingan.
Gvardiola faqat bitta o‘yinchini almashtirish imkoniyati borligini aytib o‘tdi, ammo boshqa hamma narsa tayyor holatda ekanligini bildirdi. Bu xabar muxlislar va tahlilchilar orasida katta qiziqish uyg‘otdi.
Eslatib o‘tamiz, dastlabki bahsda Madridliklar uchrashuvni uchta gol farqi bilan g‘alabaga erishgandi. Shu sababli 17 mart kuni bo‘lib o‘tadigan javob uchrashuvi angliyaliklar uchun hal qiluvchi ahamiyatga ega.
Agar Siti jamoasi o‘z maydonida yutuqqa erishsa, guruh bosqichidan chiqib ketishi mumkin. Muxlislar endi barcha diqqatni shu o‘yinga qaratishgan va ularning asosiy savoli shundaki, murabbiy qaysi o‘zgarishlarni kiritadi va jamoa qanday natijaga erisha oladi.
O‘yin natijasi nafaqat klub, balki butun mamlakat futbol muxlislari uchun katta ahamiyat kasb etadi. Barcha e’tibor shu bahsning natijasiga qaratilgan bo‘lib, futbol dunyosi ushbu kurashdan kelib chiqadigan o‘zgarishlarni kuzatmoqda.

Гвардиола объявил основной состав на матч против Реал Мадрида
Главный тренер футбольного клуба «Манчестер Сити» Пеп Гвардиола на пресс-конференции перед решающим ответным матчем в борьбе за выход в полуфинал Лиги чемпионов объявил основной состав. Об этом сообщает Zamin.uz.
Испанский специалист подчеркнул, что уже определился со списком игроков, которые выйдут на поле в матче против «Реал Мадрид». По его словам, по поводу состава команды нет никаких серьезных сомнений и все вопросы решены.
Гвардиола отметил, что есть возможность заменить только одного игрока, но все остальное уже готово. Эта новость вызвала большой интерес среди болельщиков и аналитиков.
Напомним, что в первом матче мадридцы одержали победу с разницей в три гола. Поэтому ответный матч, который состоится 17 марта, имеет решающее значение для англичан.
Если команда «Сити» добьется успеха на своем поле, она может выбыть из группового этапа. Болельщики теперь сосредоточили все внимание на этой игре, и их главный вопрос заключается в том, какие изменения внесет тренер и какой результат сможет достичь команда.
Результат матча имеет большое значение не только для клуба, но и для всех футбольных болельщиков страны. Все внимание сосредоточено на исходе этого противостояния, и футбольный мир наблюдает за изменениями, которые произойдут в результате этой борьбы.