Angliya chempionatining birinchi turida "Manchester Siti" jamoasi safarda "Vulverxempton"ga qarshi o‘yin o‘tkazmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Birinchi bo‘lim davomida Xosep Gvardiola boshchiligidagi jamoa safida Erling Holann va Tidjani Reynders gol urishdi. Holann 2022 yil yozida Angliyaga kelganidan beri har yili Premer-liganing birinchi turida gol urishni davom ettirmoqda.
"Vulverxempton"ga qarshi gol bilan u Premer-liganing birinchi turlarida to‘p kiritish bo‘yicha to‘rt yillik seriyasini davom ettirdi. Premer-liga tarixida faqat bitta futbolchi birinchi turlarda ko‘proq yillik gol urish seriyasiga ega bo‘lgan.
Bu – Muhammad Salah bo‘lib, u 2017/2018 yilgi mavsumdan 2022/2023 yilgi mavsumgacha ketma-ket olti yil davomida birinchi turlarda gol urgan. Ushbu ma’lumotni Opta tashkiloti taqdim etgan.
Bu natija futbolchilarning birinchi turdagi o‘yinlarga tayyorgarlik va doimiylik darajasini ko‘rsatadi. Shuningdek, jamoaning boshlang‘ich o‘yinlardagi muvaffaqiyati kelajakdagi natijalarga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi mumkin.
Premer-liga o‘yinlari har yili katta qiziqish bilan kuzatiladi va har bir gol muxlislar uchun muhim voqea sanaladi.

Холланд всегда забивает в первом туре Премьер-лиги
В первом туре чемпионата Англии команда «Манчестер Сити» проводит выездной матч против «Вулверхэмптона». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В первом тайме под руководством Хосепа Гвардиолы в составе команды забили Эрлинг Холанн и Тиджани Рейнджерс. Холанн с тех пор, как приехал в Англию летом 2022 года, продолжает забивать в первом туре Премьер-лиги каждый год.
С голом в ворота «Вулверхэмптона» он продлил свою серию из четырёх лет подряд с забитыми мячами в первых турах Премьер-лиги. В истории Премьер-лиги только один футболист имел более длительную серию голов в первых турах.
Это Мохамед Салах, который забивал в первых турах подряд шесть сезонов с 2017/2018 по 2022/2023. Эти данные предоставила организация Opta.
Этот результат показывает уровень подготовки и стабильности футболистов к играм первого тура. Также успех команды в начальных матчах может положительно влиять на будущие результаты.
Матчи Премьер-лиги ежегодно вызывают большой интерес, и каждый гол считается важным событием для болельщиков.