Gvardiola Trafford debyutini maqtadi, Ederson haqida jim
Manchester Siti bosh murabbiyi Xosep Gvardiola darvozabonlar bilan bog‘liq vaziyat haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shanba kuni jamoa safida yozda o‘z klubiga qaytgan Jeyms Trafford debyut qildi. Gvardiola BBC Radio 5 Live ga bergan intervyusida Jeyms uchun juda xursand ekanligini aytdi.
U akademiya o‘quvchisi bo‘lib, endi Premer-ligada o‘ynay boshlagani muhim ekanini ta’kidladi. Murabbiy yosh futbolchilarning Manchester Siti uchun yaxshi o‘ynashini ko‘rishdan mamnunligini bildirdi.
Shu bilan birga, Gvardiola Ederson klubni tark etadimi, degan savolga javob bermadi. Braziliyalik darvozabon Shanba kuni jamoa tarkibida bo‘lmadi.
Kutilishicha, u yaqin orada Galatasaroyga o‘tadi. Premer-liganing birinchi turida Manchester Siti Vulverxemptonni 4:0 hisobida mag‘lub etdi.

Гвардиола похвалил дебют на Траффорд, молчание о Эдерсоне
Главный тренер Манчестер Сити Хосеп Гвардиола высказался по ситуации с вратарями. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В субботу в составе команды дебютировал Джеймс Траффорд, который летом вернулся в клуб. Гвардиола в интервью BBC Radio 5 Live сказал, что очень рад за Джеймса.
Он подчеркнул, что важно, что воспитанник академии теперь начал играть в Премьер-лиге. Тренер выразил удовлетворение тем, что молодые футболисты хорошо выступают за Манчестер Сити.
В то же время Гвардиола не ответил на вопрос, покинет ли клуб Эдерсон. Бразильский вратарь в субботу не был в составе команды.
Ожидается, что вскоре он перейдет в Галатасарай. В первом туре Премьер-лиги Манчестер Сити разгромил Вулверхэмптон со счетом 4:0.