Adamov: Spartakga qarshi gol o‘tkazish mumkin emas edi
Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasi darvozaboni Denis Adamov o‘z jamoasining "Spartak"ga qarshi o‘tkazgan o‘yini haqidagi taassurotlarini baham ko‘rdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yin 16 avgust kuni "Lukoyl Arena" stadionida bo‘lib o‘tdi va 2:2 hisobida durang bilan yakunlandi. Adamovning so‘zlariga ko‘ra, bu uning faoliyatidagi eng qiyin o‘yinlardan biri bo‘lgan.
Jamoa deyarli butun taym davomida kamchilikda o‘ynagan va hisobda ortda qolgan. U o‘yinda gol o‘tkazib yuborish mumkin emasligini ta’kidladi, chunki bunday holat darhol o‘yinning yakunlanishiga sabab bo‘lardi.
Shuningdek, darvozabon "Zenit" muxlislari tomonidan qiyin paytlarda ko‘rsatilgan qo‘llab-quvvatlash uchun minnatdorlik bildirdi. Rossiya Premyer-Ligasining beshta turidan so‘ng "Zenit" jamoasi turnir jadvalida oltita ochko bilan to‘qqizinchi o‘rinda bormoqda.

Adamov: Пропустить гол в матче со Спартаком было невозможно
Вратарь санкт-петербургского "Зенита" Денис Адамов поделился впечатлениями о матче своей команды против "Спартака". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Игра состоялась 16 августа на стадионе "Лукойл Арена" и завершилась вничью со счётом 2:2. По словам Адамова, это был один из самых сложных матчей в его карьере.
Команда почти весь тайм играла в меньшинстве и уступала в счёте. Он подчеркнул, что пропускать голы было нельзя, так как это сразу бы означало конец игры.
Также вратарь выразил благодарность болельщикам "Зенита" за поддержку в трудные моменты. После пяти туров Российской Премьер-Лиги команда "Зенит" занимает девятое место в турнирной таблице с шестью очками.