Kornyuxin: Adamov Spartakka qarshi yaxshi o‘ynadi
Evgeniy Kornyuxin, sobiq «Zenit» jamoasining darvozaboni, o‘z hamkasbi Denis Adamovning harakatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Adamov Rossiya chempionatining beshinchi turida Moskva «Spartak»iga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda 2 ta gol o‘tkazib yubordi. Uchrashuv 2:2 hisobida yakunlandi.
Kornyuxinning aytishicha, birinchi gol «Spartak» o‘yinchisining mahorati va «Zenit» himoyachisidan kichik ricochet natijasida kiritilgan. Ikkinchi gol esa bosh bilan amalga oshirilgan bo‘lib, Adamov barcha imkoniyatlarni ishga solgan, ammo darvozani saqlab qololmadi.
Bu fikrlar «Sport Den Za Dnyom» nashri tomonidan keltirilgan. Joriy mavsumda 27 yoshli Ulyanovsk viloyatidan chiqqan darvozabon oldingi mavsumlarda «Krasnodar» va «Sochi» jamoalarida o‘ynagan.
U klub darajasida uchta o‘yinda maydonga tushib, 3 ta gol o‘tkazib yuborgan. Shuningdek, bir marta darvozani daxlsiz saqlashga muvaffaq bo‘lgan.

Корнюхин: Адамов хорошо сыграл против Спартака
Евгений Корнюхин, бывший вратарь команды «Зенит», высказался о действиях своего коллеги Дениса Адамова. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Адамов пропустил 2 гола в матче пятого тура чемпионата России против московского «Спартака». Встреча завершилась со счётом 2:2.
По словам Корнюхина, первый гол был забит благодаря мастерству игрока «Спартака» и небольшому рикошету от защитника «Зенита». Второй гол был забит головой, Адамов использовал все возможности, но сохранить ворота в неприкосновенности не смог.
Эти слова приводит издание «Спорт День За Днём». В этом сезоне 27-летний вратарь из Ульяновской области ранее выступал за команды «Краснодар» и «Сочи».
Он сыграл за клуб в трёх матчах, пропустив 3 гола. Также один раз ему удалось сохранить ворота в неприкосновенности.