Manchester Siti jamoasining hujumchisi Erling Holann yangi rekord o‘rnatdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Norvegiyalik futbolchi jamoasiga birinchi turda Wolverhempton jamoasiga qarshi o‘yinda 4:0 hisobida g‘alaba qozonishda yordam berdi va ikki gol urdi. Uchrashuvdagi birinchi goli uning klubdagi barcha turnirlarda urgan 125-goli bo‘ldi.
Bu natijaga u faqat 147 o‘yinda erishdi, bu esa Manchester Siti tarixida hech kimga nasib qilmagan. Oldingi rekord egasi Serxio Aguero bo‘lib, u 125 ta golga erishish uchun 189 ta o‘yin o‘tkazgan edi.
Erling Holann uch yil davomida Manchester Siti sharafini himoya qilmoqda. Jamoaning bosh murabbiyi Xosep Gvardiola rahbarligidagi hujumchi iyul oyida 25 yoshga to‘ldi.
Futbolchi o‘zining yuqori darajadagi o‘yin ko‘rsatkichlari bilan jamoaning asosiy o‘yinchilaridan biriga aylangan. Uning tezligi, texnikasi va gol urish qobiliyati klub uchun katta foyda keltirmoqda.
Shuningdek, Holann jamoaning yirik musobaqalarda muvaffaqiyat qozonishida muhim rol o‘ynamoqda. Uning faoliyati Manchester Siti tarixida yangi sahifani ochmoqda va kelajakda yana ko‘plab rekordlar o‘rnatishiga ishonch komil.

Холанд Агуэро рекорд побил, забив 125 голов
Нападающий команды Манчестер Сити Эрлинг Холанн установил новый рекорд. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Норвежец помог своей команде одержать победу со счётом 4:0 в первом туре против Вулверхэмптона, забив два гола. Первый гол в этом матче стал для него 125-м во всех турнирах за клуб.
Это достижение он достиг всего за 147 матчей, чего не удавалось никому в истории Манчестер Сити. Предыдущий рекорд принадлежал Серхио Агуэро, который забил 125 голов за 189 игр.
Эрлинг Холанн защищает честь Манчестер Сити уже три года. Нападающий под руководством главного тренера Хосепа Гвардиолы в июле отметил своё 25-летие.
Футболист благодаря своим высоким игровым показателям стал одним из основных игроков команды. Его скорость, техника и способность забивать голы приносят клубу большую пользу.
Кроме того, Холанн играет важную роль в успехах команды на крупных турнирах. Его деятельность открывает новую страницу в истории Манчестер Сити, и есть уверенность, что в будущем он установит ещё множество рекордов.