Flik Yamalning Barselonadagi o‘yinini yuqori baholadi
«Barselona» jamoasining bosh murabbiyi Hans-Diter Flik Lamin Yamal haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
18 yoshli qanot himoyachisi mavsumni yaxshi boshladi, La Liga birinchi turidagi «Malyorka»ga qarshi o‘yinda gol urib, samarali uzatma amalga oshirdi. Uchrashuv 3:0 hisobida yakunlandi.
Flikning so‘zlariga ko‘ra, u Laminadan jamoaga yordam berishni so‘ragan. Yamal o‘ziga xos o‘yinchi bo‘lib, butun dunyo uning o‘yinini kuzatmoqda.
Murabbiy mashg‘ulotlarda uning motivatsiyasi yuqori ekanini, o‘yinda esa faol kurashib, himoyada ham qatnashayotganini ta’kidladi. U futbolchi uchun quvonchli ekanini bildirdi.
O‘tgan mavsumda Lamin Yamal barcha musobaqalarda «Barselona» safida 55 o‘yinda 18 ta gol urdi va 25 ta golga uzatma berdi. Futbolchi iyul oyida 18 yoshga to‘lgan.

Флик высоко оценил игру Ямала в Барселоне
Главный тренер команды «Барселона» Ханс-Дитер Флик поделился своими мыслями о Ламине Ямале. Об этом сообщает Euro-football.ru.
18-летний крайний защитник хорошо начал сезон, забив гол и сделав результативную передачу в первом туре Ла Лиги в матче против «Мальорки». Встреча завершилась со счётом 3:0.
По словам Флика, он попросил Ламина помочь команде. Ямал — уникальный игрок, за его игрой следит весь мир.
Тренер отметил, что на тренировках у него высокая мотивация, в игре он активно борется и участвует в обороне. Он выразил радость за футболиста.
В прошлом сезоне Ламин Ямал сыграл за «Барселону» во всех турнирах 55 матчей, забил 18 голов и отдал 25 результативных передач. Футболисту исполнилось 18 лет в июле.