Zavarzin: Spartak va Zenit o‘yini adolatli yakunlandi
Yuriy Zavarzin, sobiq poytaxt “Spartak” jamoasi bosh direktori, “qizil-oq” jamoa va “Zenit” o‘rtasidagi o‘yinning yakuniy natijalarini tahlil qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya chempionatining beshinchi tur o‘yini 2:2 hisobida yakunlandi. Zavarzinning so‘zlariga ko‘ra, o‘yinning umumiy natijasi adolatli hisoblanadi va bu yaxshi natija deb baholanishi mumkin.
Biroq, Stankovich uchun durang natija iste’foga chiqishdan himoya qilolmadi, deb ta’kidlaydi “Match TV”. Beshta o‘yin natijasida “Zenit” 6 ochko bilan turnir jadvalida to‘qqizinchi o‘rinda turibdi.
“Spartak” esa 5 ochko bilan o‘n ikkinchi pog‘onada joylashgan. 23 avgust kuni “Zenit” o‘z maydonida Mahachqala “Dinamo” jamoasini qabul qiladi, “Spartak” esa safarda Qozonning “Rubin” jamoasi bilan kuch sinashadi.

Заварзин: матч Спартак и Зенит завершился справедливо
Юрий Заварзин, бывший генеральный директор столичного клуба «Спартак», проанализировал итоговые результаты матча между командами «красно-белых» и «Зенитом». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Пятый тур чемпионата России завершился со счётом 2:2. По словам Заварзина, общий результат матча является справедливым и может считаться хорошим результатом.
Однако, как отмечает «Матч ТВ», ничья не смогла защитить Станковича от отставки. По итогам пяти игр «Зенит» с 6 очками занимает девятое место в турнирной таблице.
«Спартак» же с 5 очками располагается на двенадцатой позиции. 23 августа «Зенит» на своём поле примет махачкалинское «Динамо», а «Спартак» в гостях сыграет с казанским «Рубином».