Bavariya Voltemadeni Shtutgartdan sotib olmadi
Shtutgart jamoasining hujumchisi Nik Voltemade bu yoz Bavariya klubiga o‘tmaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Myunxenliklar futbolchiga 60 million yevrodan ortiq taklif qilgan bo‘lsa-da, Shvablar rad javobini bergan. Kelgusidagi muzokaralar rejalashtirilmayapti.
Transfer amalga oshishi uchun har uch tomonning kelishuvi zarur. Bu holatda bunday kelishuvga erishilmadi, deb ta’kidlaydi Myunxen klubining sport direktori Kristo Fraynd.
Shanba kuni Germaniya Superkubogi doirasida o‘tkazilgan o‘yinda Bavariya va Shtutgart jamoalari uchrashdi. G‘alaba 2:1 hisobida Vensan Kompani boshchiligidagi jamoaga nasib etdi.
Nik Voltemade asosiy tarkibda maydonga tushib, o‘yinni oxirigacha davom ettirdi, ammo samarali harakatlari bilan ajralib qolmadi.

Бавария не купила Вольтмаден у Штутгарта
Нападающий команды Штутгарта Ник Вольтмаде этим летом не перейдет в клуб Бавария. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Хотя мюнхенцы предложили футболисту более 60 миллионов евро, швабы дали отказ. Будущие переговоры не планируются.
Для осуществления трансфера необходимо согласие всех трех сторон. В данном случае такого согласия достигнуто не было, отмечает спортивный директор мюнхенского клуба Кристо Фройнд.
В субботу в рамках Суперкубка Германии состоялся матч между командами Бавария и Штутгарт. Победа со счетом 2:1 досталась команде под руководством Винсента Компани.
Ник Вольтмаде вышел на поле в основном составе и провел игру до конца, однако не выделился эффективными действиями.