Fransiya chempionatining birinchi turida "Marsel" jamoasi mehmonlarda "Ren"ga ozgina farq bilan imkoniyatni boy berdi va muxlislarini xafa qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
"Marsel"ning italiyalik bosh murabbiyi Roberto de Dzerbi sodir bo‘lgan voqea haqida fikr bildirdi. U juda afsusda ekanligini aytdi.
Murabbiy so‘zlariga ko‘ra, o‘yinning 30-daqiqasidan boshlab uning jamoasi raqibga nisbatan raqamli ustunlikka ega edi, ammo ko‘pchilikda o‘ynab, gol o‘tkazib yuborishdi. De Dzerbi shuningdek, jamoaning ko‘plab imkoniyatlari bo‘lganini, hatto ikkita darvoza tayoqchalari (stangalar) tegishini ta’kidladi.
Ammo jamoa beparvo xato tufayli gol o‘tkazib yuborganini tan oldi. Unga ko‘ra, gol tushish uchun har doim sabab bo‘ladi, hech narsa bexosdan sodir bo‘lmaydi.
Bu so‘zlar derbyderbyderby.it saytida keltirilgan. Keyingi turda "Marsel" jamoasi Fransiya chempionatida "Parij" bilan bahs olib boradi.
Ushbu o‘yin jamoaning keyingi imkoniyatini ko‘rsatadi va muxlislar uchun muhim bo‘ladi. Jamoa murabbiyi va futbolchilari yanada yaxshiroq natija ko‘rsatishga intilmoqda.

Де Дзерби: Голы с неба не падают, у них есть причина
В первом туре чемпионата Франции команда "Марсель" в гостях с минимальным разрывом упустила возможность у "Ренна" и расстроила своих болельщиков. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Итальянский главный тренер "Марселя" Роберто де Дзерби высказался о случившемся. Он выразил глубокое сожаление.
По словам тренера, с 30-й минуты игры его команда имела численное преимущество над соперником, но играя в большинстве, пропустила гол. Де Дзерби также отметил, что у команды было много возможностей, даже два раза мяч попадал в штанги.
Однако он признал, что команда пропустила гол из-за невнимательной ошибки. По его мнению, всегда есть причина для пропущенного гола, ничего не происходит случайно.
Эти слова приведены на сайте derbyderbyderby.it. В следующем туре команда "Марсель" сыграет в чемпионате Франции с "Парижем".
Этот матч покажет дальнейшие возможности команды и будет важен для болельщиков. Тренер и игроки команды стремятся показать лучший результат.