Marsel Fransiya chempionatida 800-magaribatga uchradi
Fransiya chempionatining birinchi turida “Marsel” jamoasi mehmon safarda “Ren” jamoasiga ozgina farq bilan mag‘lub bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu yomon natija “Marsel” uchun muhim tarixiy voqea bo‘ldi, chunki bu mag‘lubiyat fransuz futbolining yuqori ligasidagi “Marsel”ning 800-magaribati bo‘ldi. Shu tariqa, “Marsel” Fransiya futbolida bunday ko‘rsatkichga erishgan to‘qqizinchi klubga aylandi.
Keyingi turda “Marsel” “Parij” jamoasi bilan bahs olib boradi. O‘yin 24 avgust, yakshanba kuni bo‘lib o‘tadi.
“Marsel” so‘nggi marta 2010 yilda Fransiya chempioni bo‘lgan, jami esa ushbu unvonga to‘qqiz marta ega bo‘lgan. Jamoa muxlislari va futbol ixlosmandlari uchun bu o‘yin katta ahamiyatga ega hisoblanadi.

Марсель потерпел 800-е поражение во Французском чемпионате
В первом туре чемпионата Франции команда «Марсель» в гостях с небольшим отставанием уступила команде «Ренн». Об этом сообщил Euro-football.ru.
Этот плохой результат стал важным историческим событием для «Марселя», так как это поражение стало 800-м в высшей лиге французского футбола для «Марселя». Таким образом, «Марсель» стал девятым клубом во французском футболе, достигшим такого показателя.
В следующем туре «Марсель» сыграет с командой «Париж». Матч состоится в воскресенье, 24 августа.
«Марсель» в последний раз становился чемпионом Франции в 2010 году, всего же команда завоевывала этот титул девять раз. Для болельщиков и любителей футбола эта игра имеет большое значение.