Keyn Bavariya bilan ikkinchi sovrinini qo‘lga kiritdi
Angliyalik hujumchi Garri Keyn Myunxenning “Bavariya” klubining Germaniya Superkubogi uchun o‘tkazilgan uchrashuvdagi g‘alabasi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Vensan Kompani boshchiligidagi jamoa mehmon maydonda “Shtutgart”ni 2:1 hisobida mag‘lub etdi. Birinchi golni aynan Keyn kiritdi.
Futbolchi o‘z bayonotida mavsumni aynan shunday yaxshi kayfiyat va finaldagi g‘alaba bilan boshlashni istashganini ta’kidladi. Yozgi tanaffus qisqa bo‘lgan bo‘lsa-da, jamoa yaxshi tayyorgarlik ko‘rgan.
U o‘yinni yoqimli deb baholadi, biroq raqib darvozasiga yana bir-ikki gol urishni xohlardi. Eslatib o‘tish joiz, “Bavariyaga” o‘tishdan avval Keyn “Tottenxem” va Angliya terma jamoasi bilan ko‘plab turnirlarning finalida ishtirok etgan, ammo hech qanday sovrin qo‘lga kirita olmagan.
Bundesliga-2023/2024 mavsumida esa “Bavariya” 11 yil ichida birinchi marta chempionlikni qo‘ldan boy berdi. O‘tgan mavsumda esa Keyn nihoyat Germaniya chempioni bo‘ldi va hozir esa Superkubokni qo‘lda tutmoqda.

Кейн завоевал второй трофей с Баварией
Английский нападающий Гарри Кейн высказался о победе клуба «Бавария» из Мюнхена в матче за Суперкубок Германии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда под руководством Винсента Компани на выезде обыграла «Штутгарт» со счётом 2:1. Первый гол забил именно Кейн.
Футболист в своём заявлении отметил, что они хотели начать сезон именно с такого хорошего настроения и победы в финале. Несмотря на короткий летний перерыв, команда хорошо подготовилась.
Он охарактеризовал игру как приятную, но хотел бы забить ещё один-два гола в ворота соперника. Напомним, что до перехода в «Баварию» Кейн участвовал во многих финалах турниров с «Тоттенхэмом» и сборной Англии, но не смог завоевать ни одного трофея.
В сезоне Бундеслиги 2023/2024 «Бавария» впервые за 11 лет упустила чемпионство. В прошлом сезоне Кейн наконец стал чемпионом Германии, а сейчас держит в руках Суперкубок.