Parijning "PSJ" jamoasi bosh murabbiyi Luis Enrique jamoaning yangi futbolchisi Ilya Zabarniyning Fransiya chempionatining birinchi turida "Nant"ga qarshi o‘ynaladigan o‘yinda maydonga tushishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, Ilya maydonga chiqishi ehtimoldan holi emas, chunki u ushbu o‘yinga ro‘yxatda kiritilgan. Himoyachi pozitsiyasi murakkab hisoblanadi va "PSJ"da bu lavozimdagi futbolchilardan yuqori talablar qo‘yiladi.
Ukrainalik himoyachi bu yozda Angliyaning "Bornmut" klubidan 63 million yevroga Parij jamoasiga o‘tgan. "Nant" va "PSJ" o‘rtasidagi uchrashuv bugun, 17 avgust kuni bo‘lib o‘tadi va Moskva vaqti bilan soat 21:45da boshlanadi.
Ushbu o‘yinda jamoalar o‘z imkoniyatlarini namoyish etish uchun maydonga chiqadi. Luis Enrikening fikricha, yangi futbolchi jamoaga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi mumkin.

Луис Энрике заявил о выходе Сабарнина на поле
Главный тренер парижского "ПСЖ" Луис Энрике высказался о том, что новый футболист команды Илья Забарный может выйти на поле в первом туре чемпионата Франции в матче против "Нанта". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам специалиста, выход Ильи на поле не исключён, так как он включён в заявку на эту игру. Позиция защитника считается сложной, и в "ПСЖ" к игрокам на этой позиции предъявляются высокие требования.
Украинский защитник этим летом перешёл из английского клуба "Борнмут" в парижскую команду за 63 миллиона евро. Встреча между "Нантом" и "ПСЖ" состоится сегодня, 17 августа, и начнётся в 21:45 по московскому времени.
В этом матче команды выйдут на поле, чтобы продемонстрировать свои возможности. По мнению Луиса Энрике, новый футболист может оказать положительное влияние на команду.