Ponomaryov CSKAni derbida g‘olib deb topdi
Moskva CSKA jamoasining sobiq futbolchisi Vladimir Ponomaryov Rossiya Premer-ligasining beshinchi turida bo‘lib o‘tadigan «Dinamo» va «armeyetslar» o‘rtasidagi derbi haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, «Dinamo» jamoasi so‘nggi o‘yinlarda yaxshi natija ko‘rsata olmadi. Murabbiy Valeriy Karpin yaxshi taktik yechimlar topolmayapti va jamoani muvaffaqiyatga yetaklay olmayapti.
CSKA esa raqibga nisbatan ishonchliroq ko‘rinadi. Ponomaryovning so‘zlariga ko‘ra, «armeyetslar» bu derbida albatta g‘alaba qozonadi.
Derbi o‘yini 17-avgust kuni «VTB Arena» stadionida bo‘lib o‘tadi. O‘yinning boshlanish vaqti Moskva vaqti bilan soat 18:00 da belgilangani aytilmoqda.
Hozirgi vaqtda Valeriy Karpin boshchiligidagi «Dinamo» jamoasi musobaqa jadvalida faqat o‘nta o‘rinni egallagan. Shuningdek, Fabio Chelestini murabbiyligi ostidagi CSKA jamoasi beshinchi pog‘onada joylashgan.
Ushbu o‘yin Rossiya chempionatida muhim ahamiyatga ega bo‘lib, jamoalarning keyingi o‘yinlaridagi natijalariga ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda.

Пономарёв признал ЦСКА победителем в дерби
Бывший футболист московского ЦСКА Владимир Пономарёв поделился своим мнением о дерби между «Динамо» и «армейцами», которое состоится в пятом туре Российской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда «Динамо» в последних матчах не показывала хороших результатов. Тренер Валерий Карпин не может найти хорошие тактические решения и не ведёт команду к успеху.
ЦСКА же выглядит более уверенно по сравнению с соперником. По словам Пономарёва, «армейцы» обязательно одержат победу в этом дерби.
Матч дерби состоится 17 августа на стадионе «ВТБ Арена». Начало игры запланировано на 18:00 по московскому времени.
В настоящее время команда «Динамо» под руководством Валерия Карпина занимает только десятое место в турнирной таблице. Также команда ЦСКА под руководством Фабио Челестини расположилась на пятой позиции.
Эта игра имеет важное значение в чемпионате России и, как ожидается, повлияет на результаты команд в последующих матчах.