Filin: Rossiya futboli infratuzilmasi yaxshiroq
Kaliningradning "Baltika" jamoasi futbolchisi Aleksandr Filin Belgiya va Rossiya chempionatlari haqida taqqoslovchi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ilgari Belgiya klubi "Eipen"da o‘ynagan. Filinning so‘zlariga ko‘ra, Rossiyada sport infratuzilmasi juda rivojlangan.
Trening maydonlari, o‘yin maydonchalari va klublarning bazalari yaxshi tashkil etilgan. Umuman olganda, Rossiyada sportga bo‘lgan e’tibor biroz yuqoriroq ekan.
Shu bilan birga, Filin Belgiya futbolida tezlik darajasi yuqori ekanligini ta’kidladi. Hozirgi vaqtda Filin o‘ynayotgan jamoa Rossiya Premyer Ligasi turnir jadvalida uchinchi o‘rinda bormoqda va 9 ochko to‘plagan.
Aksincha, "Eipen" klubi o‘tgan mavsum oxirida yuqori ligadan tushib ketgan. Bu ma’lumotlar Metaratings.ru sayti tomonidan keltirilgan.
Umuman olganda, Filinning fikricha, har ikki mamlakat futbolining o‘ziga xos jihatlari mavjud bo‘lib, Rossiya futboli infratuzilma va sportga yondashuv bo‘yicha biroz oldinda turadi.

Филин: Инфраструктура российского футбола лучше
Футболист калининградской «Балтики» Александр Филин поделился сравнительными мыслями о чемпионатах Бельгии и России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее он играл за бельгийский клуб «Эйпен». По словам Филина, в России спортивная инфраструктура очень развита.
Тренировочные поля, игровые площадки и базы клубов хорошо организованы. В целом, внимание к спорту в России немного выше.
В то же время Филин отметил, что в бельгийском футболе высокий уровень скорости. В настоящее время команда, за которую играет Филин, занимает третье место в турнирной таблице Российской Премьер-Лиги и набрала 9 очков.
Напротив, клуб «Эйпен» в конце прошлого сезона вылетел из высшей лиги. Эти данные приведены сайтом Metaratings.ru.
В целом, по мнению Филина, у футбола обеих стран есть свои особенности, при этом российский футбол опережает по инфраструктуре и подходу к спорту.