Kyellini: Yuventus va Turin mening uylim
Italiya «Yuventus» klubining sobiq himoyachisi Jorjio Kyellini hali ham ushbu klubga juda iliq munosabatda bo‘lib, karerasining katta qismini shu yerda o‘tkazgan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kyellini «Yuventus» va Turin shaharini o‘zining ikkinchi uyi deb biladi. U klubga ko‘p hissa qo‘shganini va klub ham unga sportdagi ajoyib natijalar hamda millionlab muxlislarning sevgisini ato etganini ta’kidlagan.
Yaqinda Kyellini «Yuventus»da yangi lavozimga tayinlandi va u futbol strategiyasi uchun mas’ul bo‘ladi. Bu lavozim unga klubning kelajakdagi rivojlanishida muhim rol o‘ynash imkonini beradi.
Shuningdek, Kyellini o‘zining tajriba va bilimlarini yosh futbolchilarga yetkazishga intiladi. Uning klubga bo‘lgan sodiqligi va professional munosabati «Yuventus»ning sport sohasidagi muvaffaqiyatlarida muhim omil bo‘lib qolmoqda.

Кьеллини: Ювентус и Турин — мой дом
Бывший защитник итальянского клуба «Ювентус» Джорджо Кьеллини по-прежнему очень тепло относится к этому клубу, где провёл большую часть своей карьеры. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Кьеллини считает «Ювентус» и город Турин своим вторым домом. Он отметил, что внёс большой вклад в клуб, а клуб в свою очередь подарил ему выдающиеся спортивные достижения и любовь миллионов болельщиков.
Недавно Кьеллини был назначен на новую должность в «Ювентусе», где он будет отвечать за футбольную стратегию. Эта позиция позволит ему сыграть важную роль в будущем развитии клуба.
Кроме того, Кьеллини стремится передавать свой опыт и знания молодым футболистам. Его преданность клубу и профессиональное отношение остаются важным фактором успехов «Ювентуса» в спортивной сфере.