Smorodskaya Lokomotivning yutqazish sababini aytdi
Olga Smorodskaya, ilgari «Lokomotiv» jamoasining prezidenti lavozimida ishlagan, Moskva jamoasining «Baltika»ga qarshi kechgan so‘nggi o‘yini haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, chempionat yetakchisi mavsum davomida birinchi marta ochkolarni yo‘qotdi va o‘yinni 1:1 hisobida durang bilan yakunladi. Smorodskayaning ta’kidlashicha, o‘yinda yaxshi harakatlar bo‘lgan, ammo «Lokomotiv» kutilgan darajada o‘zini ko‘rsata olmadi.
Jamoada tezlik va kombinatsiyalar yetishmagani sababli, ularning o‘yinga to‘liq tayyorlanmagani sezilgan. Shu bilan birga, «Baltika» jamoasi yaxshi futbol namoyish etgan.
Hozirgi vaqtda beshta o‘yindan keyin «Lokomotiv» 13 ochko bilan turnir jadvalining birinchi pog‘onasida turibdi. «Baltika» esa 9 ochko jamg‘arib, uchinchi o‘rinni egallagan.
Bu natijalar jamoalarning mavsumdagi kuchli o‘yinini ko‘rsatmoqda va keyingi o‘yinlar uchun qiziqarli kurashlar kutilmoqda.

Смородская рассказала причину поражения Локомотива
Ольга Смородская, ранее занимавшая пост президента команды «Локомотив», высказалась о последнем матче московской команды против «Балтики». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По её словам, лидер чемпионата впервые за сезон потерял очки и завершил игру вничью со счётом 1:1. По мнению Смородской, в матче были хорошие моменты, но «Локомотив» не смог показать себя на ожидаемом уровне.
В команде ощущалась нехватка скорости и комбинационной игры, что свидетельствует о недостаточной подготовленности к матчу. При этом команда «Балтика» показала хороший футбол.
В настоящее время после пяти игр «Локомотив» занимает первое место в турнирной таблице с 13 очками. «Балтика» набрала 9 очков и занимает третье место.
Эти результаты демонстрируют сильную игру команд в сезоне, и впереди ожидается интересная борьба в следующих матчах.