Terëxin: Dinamo va CSKA o‘yini 1:1 tugaydi
O‘zbek futbolining sobiq taniqli o‘yinchisi Oleg Terëxin, ilgari «Dinamo» jamoasida o‘ynagan, yaqinlashib kelayotgan Moskva derbisi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu derbida «oq-ko‘k» jamoa CSKA bilan kuch sinashadi. Terëxin fikricha, CSKA bu o‘yinda aniq favorit hisoblanadi.
U «Dinamo» jamoasining hozircha «armiyachilar» oldida ustunlikka ega emasligini ta’kidladi. CSKA ancha yaxshi o‘ynayapti, deb hisoblaydi.
Shunga qaramay, u derbi 1:1 hisobida durang bilan yakunlanishini taxmin qilmoqda. Shuningdek, Terëxin «Dinamo» bosh murabbiyi Valeriy Karpinning jamoa mag‘lub bo‘lsa ham ishdan bo‘shatilmasligiga ishonadi.
Moskva derbisi 17 avgust kuni «oq-ko‘k» jamoaning uy stadionida o‘tkaziladi. O‘yinning boshlanish vaqti Moskva vaqti bilan soat 18:00 da belgilangan.
Ushbu o‘yin futbol ixlosmandlari uchun qiziqarli va muhim voqea bo‘lib, jamoalar o‘rtasidagi raqobat yuqori darajada bo‘lishi kutilmoqda.

Терёхин: Игра Динамо и ЦСКА заканчивается со счётом 1:1
Бывший известный игрок узбекского футбола Олег Терёхин, ранее выступавший за команду «Динамо», поделился своим мнением о предстоящем московском дерби. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этом дерби команда «бело-голубых» встретится с ЦСКА. По мнению Терёхина, ЦСКА является явным фаворитом в этой игре.
Он отметил, что «Динамо» пока не имеет преимущества над «армейцами». По его мнению, ЦСКА играет значительно лучше.
Тем не менее, он предполагает, что дерби закончится вничью со счётом 1:1. Также Терёхин уверен, что главный тренер «Динамо» Валерий Карпин не будет уволен, даже если команда проиграет.
Московское дерби состоится 17 августа на домашнем стадионе «бело-голубых». Начало матча запланировано на 18:00 по московскому времени.
Эта игра станет интересным и важным событием для футбольных болельщиков, ожидается высокий уровень соперничества между командами.