O‘zbekistonning sobiq Lokomotiv klubi prezidenti Olga Smorodskaya Grozniyning Ahmat jamoasi bosh murabbiyi lavozimiga Stanislav Cherchesov tayinlangandan keyingi o‘yini haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ahmat jamoasi yangi murabbiy boshchiligida Rossiya chempionatining ikki o‘yinini o‘tkazdi va har ikkisi ham g‘alaba bilan yakunlandi. Smorodskayaning ta’kidlashicha, Cherchesov jamoaga ishonch bag‘ishladi.
Oldin jamoa ruhiy tushkunlikka tushib, o‘ziga ishonmay qolgan edi, ammo yangi murabbiy bu holatni o‘zgartirdi. Bu Cherchesov uchun Ahmatda juda yaxshi boshlanish bo‘ldi.
Rossiya chempionatining beshinchi turida Krylya Sovetov jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda 3:1 hisobida qozonilgan g‘alaba natijasida Ahmat jamoasi musobaqa jadvalida yettinchi o‘ringa ko‘tarildi. Mavsum boshidan beri jamoa oltita ochko to‘pladi.
Bu natijalar jamoaning yangi murabbiy ostida o‘z o‘yinini yaxshilayotganidan dalolat beradi va kelajakdagi o‘yinda ham muvaffaqiyatlar kutish mumkinligini ko‘rsatadi.

Smorodskaya высоко оценила работу Черчесова в Ахмате
Бывший президент узбекского клуба Локомотив Ольга Смородская высказалась о первых матчах главного тренера грозненского Ахмата Станислава Черчесова после его назначения. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда Ахмат под руководством нового тренера провела два матча в чемпионате России и оба завершились победами. По словам Смородской, Черчесов вселил уверенность в команду.
Ранее команда была в подавленном состоянии и потеряла веру в себя, но новый тренер изменил эту ситуацию. Это стало очень хорошим началом для Черчесова в Ахмате.
В пятом туре чемпионата России в матче против Крыльев Советов, выигранном со счётом 3:1, команда Ахмат поднялась на седьмое место в турнирной таблице. С начала сезона команда набрала шесть очков.
Эти результаты свидетельствуют о том, что команда улучшает свою игру под руководством нового тренера, и показывают, что в будущих матчах можно ожидать успехов.