Zayniddinov Turkiyada til to‘siqlarini yengdi
Yozgi mavsumda poytaxtning «Dinamo» klubiga qo‘shilgan yangi futbolchi Bakhtiyor Zayniddinov ikki mavsum davomida Turkiyaning «Beshiktosh» klubida o‘ynadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Qozog‘istonlik futbolchidan Turkiyaga moslashishda eng qiyin bo‘lgan jihat nima ekanligi so‘raldi. Zayniddinovning so‘zlariga ko‘ra, eng katta qiyinchilik til bilan bog‘liq bo‘lgan.
U aytishicha, Turkiya va Qozog‘iston musulmon madaniyati jihatidan o‘xshash bo‘lsa-da, til uning uchun haqiqiy to‘siq bo‘lgan. Biroq, yarim yil ichida u tilga moslashishga muvaffaq bo‘lganini ta’kidladi.
«Beshiktosh» safida Bakhtiyor Zayniddinov jami 49 rasmiy o‘yinda maydonga tushdi, ularda bitta gol urdi va bir golga uzatma berdi. «Dinamo» jamoasi yakshanba kuni o‘z maydonida Premyer liga doirasida CSKA jamoasiga qarshi bahs olib boradi.

Зайниддинов преодолел языковые барьеры в Турции
В летнем сезоне новый футболист столичного клуба «Динамо» Бахтиёр Зайниддинов играл в течение двух сезонов за турецкий клуб «Бешикташ». Об этом сообщает Euro-football.ru.
У казахстанского футболиста спросили, что было самым сложным при адаптации в Турции. По словам Зайниддинова, самая большая трудность была связана с языком.
Он отметил, что хотя Турция и Казахстан схожи с точки зрения мусульманской культуры, язык стал для него настоящим препятствием. Однако он подчеркнул, что за полгода ему удалось адаптироваться к языку.
В составе «Бешикташа» Бахтиёр Зайниддинов провёл всего 49 официальных матчей, в которых забил один гол и отдал одну голевую передачу. Команда «Динамо» в воскресенье проведёт матч на своём поле в рамках Премьер-лиги против ЦСКА.