Zayniddinov CSKA sobiq hamkasblari bilan aloqa qiladi
Yakshanba kuni kechqurun Rossiya Premer-ligasida Dinamo va CSKA jamoalari o‘rtasida derbi o‘tkaziladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Dinamo jamoasi futbolchisi Bakhtiyor Zayniddinov uchun bu sobiq jamoasi bilan uchrashuv bo‘ladi. Futbolchi ilgari CSKA safida o‘ynagan hamkasblari bilan aloqada ekanligini ma’lum qildi.
Zayniddinovning so‘zlariga ko‘ra, u barcha sobiq hamkasblari bilan messenjerlar orqali yozishadi. Ular bir-birlarini qo‘llab-quvvatlaydi, yutuqlar va g‘alabalar bilan tabriklashadi.
Asosan Oblyakov, Diveyev, shuningdek, endi CSKAda o‘ynamaydigan Chalov va Kuchaev bilan ko‘proq muloqot qiladi, deb xabar beradi Dinamo rasmiy sayti. O‘yinning boshlanish signalini hakam soat 18:00da Moskva vaqti bilan beradi.
Futbol maydonida kechayotgan voqealarni LiveResult portali orqali matnli translyatsiya yordamida kuzatish mumkin bo‘ladi. Hozirgi vaqtda Moskva Dinamo jamoasi Rossiya chempionatining turnir jadvalida besh ochko bilan o‘nchi o‘rinda turibdi.

Зайниддинов поддерживает связь с бывшими коллегами из ЦСКА
В воскресенье вечером в Российской Премьер-лиге состоится дерби между командами «Динамо» и ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Для футболиста «Динамо» Бахтияра Зайниддинова это будет встреча с его бывшей командой. Игрок сообщил, что поддерживает связь с бывшими коллегами по ЦСКА.
По словам Зайниддинова, он переписывается со всеми бывшими товарищами по команде через мессенджеры. Они поддерживают друг друга, поздравляют с достижениями и победами.
В основном он общается с Обляковым, Дивеевым, а также с Чаловым и Кучаевым, которые уже не играют в ЦСКА, сообщает официальный сайт «Динамо». Судья даст стартовый свисток матча в 18:00 по московскому времени.
События на футбольном поле можно будет отслеживать с помощью текстовой трансляции на портале LiveResult. В настоящее время московское «Динамо» занимает десятое место в турнирной таблице чемпионата России, имея пять очков.