G‘urlyuk golini oldindan bilganini aytdi
O‘rta maydon va hujumda faol ishtirok etgan «Akron» va «Orenburg» o‘rtasidagi uchrashuvning eng yaxshi futbolchisi Emirjan G‘urlyuk «Match TV»ga o‘yindagi taassurotlari bilan bo‘lishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U to‘pni olganida gol urishini oldindan bilganini aytdi. Golni urib, charchagani sabab yerga yotganini, lekin bunda shaxsiy mukofot yoki gol emas, asosiy maqsad jamoaning g‘alaba qozonishi ekanligini ta’kidladi.
Qo‘shimcha vaqtda yana bir imkoniyat yuzaga kelgan, ammo charchoq tufayli gol ura olmaganliklarini bildirdi. Birinchi bo‘limda hisob 0:1 bo‘lib, orqaga tushishgan edi.
Tanaffusda murabbiy jamoaga o‘yinni o‘zgartirmaslikni, davom ettirishni maslahat berganini va shu tarzda o‘yin burilishiga erishilganini aytdi. «Orenburg» jamoasi ketma-ket ikkinchi marta g‘alaba qozonmoqda, ammo futbolchilar bu vazifa og‘irligini his qilmayapti.
Haftasiga ikki marta o‘yin o‘tkazish qiyin bo‘lsa-da, barcha futbolchilar har bir uchrashuvda g‘alaba uchun kurashishga tayyor ekanligini ta’kidladi. Jamoa oldida katta maqsadlar turibdi va ular bunga erishish uchun bor kuchini sarflamoqda.
FIFA fransiyalik hakamni jahon chempionati o'yinlaridan chetlatdi
2026-yilgi jahon chempionati qizg‘in pallaga kirgan bir vaqtda hakamlik bilan bog‘liq navbatdagi yirik mojaro yuzaga keldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Fransiyalik taniqli hakam Fransua Letekse

Гурлюк сказал, что заранее знал о голе
Полузащитник и активный участник атаки в матче между «Акроном» и «Оренбургом» Эмиржан Гюрлюк поделился своими впечатлениями от игры с «Матч ТВ». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сказал, что заранее знал, что забьёт гол, когда получил мяч. После забитого гола он лёг на землю из-за усталости, но подчеркнул, что для него важна не личная награда или гол, а главная цель — победа команды.
В дополнительное время возник ещё один шанс, но из-за усталости им не удалось забить. В первом тайме счёт был 0:1, и команда отставала.
В перерыве тренер посоветовал команде не менять стиль игры, а продолжать в том же духе, и таким образом удалось добиться перелома в матче. Команда «Оренбург» одерживает победу второй раз подряд, но игроки не чувствуют тяжести этой задачи.
Хотя играть два раза в неделю сложно, все футболисты готовы бороться за победу в каждом матче. Перед командой стоят большие цели, и они прилагают все силы для их достижения.