Akronning mag‘lubiyatida futbolchilar xatolari aniqlandi
Rossiya Premyer Ligasi joriy mavsumda, shu jumladan Kubok va penaltilar seriyasi hisobga olinganda, hali g‘alaba qozonmagan jamoa qolmadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
“Akron” o‘z maydonida “Orenburg”ga mag‘lub bo‘ldi va bu mag‘lubiyat uchun avvalo o‘zlarini ayblashlari kerak, asosiy hakam Karasyov emas. Ikki marta VAR ko‘rib chiqishdan so‘ng, hakam “Orenburg” darvozasiga penalti qo‘yishdan bosh tortdi.
“Evro-Futbol.Ru” tarmoq nashri “Akron”ning to‘rt futbolchisini subyektiv baholadi. O‘yin protokoli shunday: “Akron” 1, “Orenburg” 2.
Birinchi bo‘limda “Akron”ning Stefan Lonchar 39-daqiqada hisobni ochdi, lekin 59-daqiqada u o‘z darvozasiga avtogol urdi. Ikkinchi bo‘limda 85-daqiqada Emirjan Gyurlyuk “Orenburg”ga g‘alaba golini kiritdi.
Futbolchilar bahosi: Artëm Dzyuba 4,0 ball. Ko‘p burchakli to‘qnashuvlarda ishtirok etdi, o‘nta jangni yutdi va to‘rt asosiy uzatma amalga oshirdi.
Ammo uning jamoasi bilan o‘zaro aloqasi past darajada bo‘ldi, ko‘p xatolar qildi va 20 marta to‘pni yo‘qotdi. Stefan Lonchar 4,0 ball oldi.
U o‘z jamoasi uchun hisobni ochdi, ammo keyin avtogol urdi va jamoa o‘yini buzildi. U o‘z xatosini tuzatishga imkon topdi, ammo imkoniyatni boy berdi.
Aleksa Dzhurasovich 3,5 ball bilan baholandi. U markazda ko‘proq faol bo‘lsa-da, barcha to‘qnashuvlarda mag‘lub bo‘ldi va hujumni jonlantira olmadi.
Konstantin Savichev 3,0 ball oldi. U passiv edi, raqib hujumlarini to‘xtata olmadi va hujumda faollik ko‘rsatmadi.
Uning faqat hujumda, o‘ng qanotda o‘ynashi ma’qul, ammo bu holatda boshqa futbolchilar o‘yin pozitsiyasida muammo yuzaga keladi. Shu tarzda, “Akron”ning hozirgi holati ham jamoa o‘yinida, ham individual futbolchilarning faolligida muammolar borligini ko‘rsatmoqda.

В поражении Акрона выявлены ошибки футболистов
В текущем сезоне Российской Премьер-Лиги, включая Кубок и серию пенальти, не осталось команд, которые бы не одержали ни одной победы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
«Акрон» проиграл на своём поле «Оренбургу», и за это поражение в первую очередь нужно винить себя, а не главного судью Карасёва. После двух просмотров VAR судья отказался назначать пенальти в ворота «Оренбурга».
Интернет-издание «Евро-Футбол.Ru» субъективно оценило четырёх футболистов «Акрона». Протокол матча таков: «Акрон» 1, «Оренбург» 2.
В первом тайме Стефан Лончар открыл счёт на 39-й минуте, но на 59-й он же забил автогол в свои ворота. Во втором тайме на 85-й минуте Эмиржан Гюрлюк забил победный гол «Оренбургу».
Оценки футболистов: Артём Дзюба — 4,0 балла. Участвовал во многих угловых, выиграл десять единоборств и сделал четыре ключевых передачи.
Однако его взаимодействие с командой было на низком уровне, он совершил много ошибок и 20 раз потерял мяч. Стефан Лончар получил 4,0 балла.
Он открыл счёт для своей команды, но затем забил автогол, что нарушило игру команды. У него была возможность исправить ошибку, но он упустил шанс.
Алекса Джурасович оценён в 3,5 балла. Хотя он был более активен в центре, он проиграл все единоборства и не смог оживить атаку.
Константин Савичев получил 3,0 балла. Он был пассивен, не смог остановить атаки соперника и не проявил активности в нападении.
Ему подходит играть только в атаке на правом фланге, но в этом случае у других игроков возникают проблемы с позиционной игрой. Таким образом, нынешнее состояние «Акрона» показывает проблемы как в командной игре, так и в активности отдельных футболистов.