Karpin Dinamoda ish boshlagach hayoti o‘zgardi
Moskva shahrining «Dinamo» jamoasiga iyun oyida bosh murabbiy etib tayinlangan Valeriy Karpin yangi lavozimga o‘tgandan keyin hayoti qanday o‘zgargani haqida savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ta’kidlaganidek, «Rostov» jamoasida uzoq vaqt ishlagani uchun hozirgi holat bilan solishtirganda katta farq yo‘q. Asosiy o‘zgarish safarlarning kamayganidadir.
Endi avtobus va samolyotlarda ko‘proq vaqt sarflashga to‘g‘ri kelmayapti, bu esa ijobiy tomondan baholanadi. Karpin bu fikrlarni «Match TV» telekanalining efirida bildirdi.
Hozirda «Dinamo» Rossiya Premyer Ligasi jadvalida beshta ochko bilan o‘nchi o‘rinda turibdi. Bugun, 17 avgust kuni, «oq-ko‘k» jamoa Moskva derbisida CSKA bilan o‘ynaydi.
O‘yin mahalliy vaqt bilan soat 18:00 da boshlanadi. Bu uchrashuv jamoa uchun muhim bosqich bo‘lib, muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kutilyapti.

Карьпин изменил свою жизнь после начала работы в Динамо
Назначенный главным тренером московского «Динамо» в июне Валерий Карпин ответил на вопрос о том, как изменилась его жизнь после перехода на новую должность. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, поскольку он долгое время работал в команде «Ростов», существенных отличий от нынешнего положения нет. Основное изменение — уменьшение количества поездок.
Теперь приходится тратить меньше времени в автобусах и самолетах, что оценивается положительно. Эти мысли Карпин высказал в эфире телеканала «Матч ТВ».
В настоящее время «Динамо» занимает десятое место в таблице Российской Премьер-Лиги с пятью очками. Сегодня, 17 августа, «бело-голубые» сыграют в московском дерби с ЦСКА.
Матч начнется в 18:00 по местному времени. Эта встреча является важным этапом для команды и с большим интересом ожидается болельщиками.