Silyanov Baltika bilan durang haqida fikr bildirdi
Lokomotiv jamoasining so‘nggi himoyachisi Aleksandr Silyanov Rossiya chempionatining beshinchi turida Baltika jamoasiga qarshi o‘yindan keyingi taassurotlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Moskva klubi bu mavsumda birinchi bor ochkolarni boy berdi va o‘yinni 1:1 hisobida durang bilan yakunladi. Silyanovning so‘zlariga ko‘ra, hisobni tenglashtirish yaxshi, ammo ikkinchi golni kiritolmagani achinarli.
U g‘alaba seriyasining to‘xtab qolganidan afsusda ekanligini bildirdi. Birinchi bo‘limda jamoa yaxshi imkoniyatlarga ega bo‘lgan, jumladan, jarima zarbasidan gol urish mumkin edi.
O‘z o‘yinini baholaganda, futbolchi o‘zini uch ballga loyiq ko‘rdi. Ochko yo‘qotilishi Lokomotivning turnir jadvalidagi o‘rniga ta’sir ko‘rsatmadi.
Mixail Galaktionov boshchiligidagi jamoa jadvalda yetakchi pozitsiyani saqlab qoldi va hozirda 13 ochkoga ega. Bu natija jamoaning mavsumdagi barqarorligini ko‘rsatadi va keyingi o‘yinlarda ham muvaffaqiyatga erishishga umid beradi.

Сильянов высказался о ничьей с Балтикой
Защитник команды «Локомотив» Александр Сильянов поделился впечатлениями после матча пятого тура чемпионата России против команды «Балтика». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Московский клуб впервые в этом сезоне потерял очки и завершил игру вничью со счётом 1:1. По словам Сильянова, сравнять счёт — это хорошо, но жаль, что не удалось забить второй гол.
Он выразил сожаление по поводу прерванной серии побед. В первом тайме команда имела хорошие возможности, в том числе можно было забить с пенальти.
Оценивая свою игру, футболист поставил себе три балла. Потеря очков не повлияла на положение «Локомотива» в турнирной таблице.
Команда под руководством Михаила Галактионова сохранила лидирующую позицию в таблице и сейчас имеет 13 очков. Этот результат показывает стабильность команды в сезоне и даёт надежду на успехи в следующих матчах.