Dinamo boshqaruvi CSKA mag‘lubiyatini tanqid qildi
Dmitriy Gafin, Moskva «Dinamo» klubining boshqaruv kengashi raisi, bugungi o‘yinda CSKAga qarshi jamoaning mag‘lubiyati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Valeriy Karpinning shogirdlari poytaxt derbisida 1:3 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Gafinning so‘zlariga ko‘ra, natija qoniqarsiz va birinchi bo‘limda jamoa yomon o‘ynadi.
U o‘yinning «Krasnodar»ga qarshi kechgan oldingi o‘yinga o‘xshash bo‘lganini ta’kidladi, o‘sha o‘yinda jamoa o‘z darvozasiga to‘rt gol kiritib qo‘ygan edi. Ikkinchi bo‘limda hujumkor futbol namoyish etildi, ammo bu yetarli bo‘lmadi.
Shuningdek, Gafin «Dinamo»ning potensiali jamoaning mavsum boshidagi yomon natijalariga mos kelmasligini aytdi. Moskva jamoasi ancha yuqori darajada o‘ynash imkoniyatiga ega.
Mazkur mag‘lubiyatdan so‘ng «Dinamo» turnir jadvalida 12-o‘ringa tushib qoldi va jamoaning hisobida atigi besh ochko bor. Jamoa keyingi o‘yinlarda o‘z o‘yinini yaxshilab, yuqori natijalarga erishishga intilishi kerak.

Руководство Динамо раскритиковало поражение от ЦСКА
Дмитрий Гафин, председатель совета директоров московского клуба «Динамо», высказался о поражении команды в сегодняшнем матче против ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Подопечные Валерия Карпина проиграли столичное дерби со счётом 1:3. По словам Гафина, результат неудовлетворительный, а команда плохо сыграла в первом тайме.
Он отметил, что игра была похожа на предыдущий матч против «Краснодара», в котором команда пропустила четыре гола в свои ворота. Во втором тайме была показана атакующая игра, но этого оказалось недостаточно.
Также Гафин заявил, что потенциал «Динамо» не соответствует плохим результатам команды в начале сезона. Московская команда способна играть на гораздо более высоком уровне.
После этого поражения «Динамо» опустилось на 12-е место в турнирной таблице и имеет всего пять очков. Команде необходимо улучшить свою игру в следующих матчах и стремиться к высоким результатам.