Bugun, 17 avgust kuni, «Sochi» jamoasi Rossiya Premyer ligasining beshinchi turida «Krasnodar»ga qarshi safarda o‘yin o‘tkazmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Hozirgi vaqtda hisob 3:1 «Krasnodar» foydasiga. «Sochi» tarkibida yagona golni qanot hujumchisi Anton Zin’kovskiy urdi.
29 yoshli rossiyalik futbolchi, joriy mavsumda ijarada o‘ynayotgan, bu golni 2023 yil dekabridan beri birinchi marta Rossiya chempionatida urdi. Zin’kovskiy oxirgi bor 2023/24 yilgi mavsumning 17-turida «Ahmat»ga qarshi o‘yinda (1:2) gol urgan edi.
O‘tgan mavsumda esa u «Spartak» va «Krylya Sovetov» jamoalarida o‘ynab, gol ura olmadi. «Krasnodar» va «Sochi» o‘rtasidagi uchrashuvdagi barcha voqealarni LiveResult portali orqali matnli tarzda kuzatishingiz mumkin.
Ushbu o‘yin Rossiya Premyer ligasining muhim bahslaridan biri hisoblanadi va muxlislar uchun katta qiziqish uyg‘otmoqda.

Антон Зиньковский забил гол после 2023 года
Сегодня, 17 августа, команда «Сочи» проводит выездной матч пятого тура Российской Премьер-лиги против «Краснодара». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В настоящее время счёт 3:1 в пользу «Краснодара». Единственный гол в составе «Сочи» забил крайний нападающий Антон Зиньковский.
29-летний российский футболист, играющий в этом сезоне на правах аренды, забил этот гол впервые с декабря 2023 года в чемпионате России. Зиньковский в последний раз забивал в 17-м туре сезона 2023/24 в матче против «Ахмата» (1:2).
В прошлом сезоне он выступал за команды «Спартак» и «Крылья Советов» и не забил ни одного гола. Все события матча между «Краснодаром» и «Сочи» можно в текстовом формате отслеживать на портале LiveResult.
Этот матч считается одним из важных поединков Российской Премьер-лиги и вызывает большой интерес у болельщиков.