«Manchester Yunayted» jamoasi bosh murabbiyi Ruben Amorim Angliya chempionatining birinchi turidan so‘ng «Arsenal»ga qarshi o‘yindan keyin fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, mavsumning dastlabki o‘yini «qizil iblislar» uchun uy maydonida 0:1 hisobida mag‘lubiyat bilan yakunlandi. Amorim jurnalistlarga bergan intervyusida bugun jamoa Premer-ligada har qanday raqib ustidan g‘alaba qozonishga qodir ekanligini isbotlaganini ta’kidladi.
U «Arsenal» kabi kuchli jamoaga qarshi o‘yinda «Manchester Yunayted» yaxshiroq o‘ynaganini aytdi. Keyingi turda «Manchester Yunayted» Londonning «Fulham» jamoasiga safarda qarshi o‘ynaydi.
Ushbu o‘yin 24 avgust kuni bo‘lib o‘tadi va Moskva vaqti bilan soat 18:30 da boshlanadi. Jamoa muxlislari uchun bu o‘yin katta ahamiyatga ega bo‘lib, murabbiy va futbolchilar g‘alaba uchun barcha imkoniyatlarni ishga solishga tayyorligini ta’kidlashdi.
Premer-liga mavsumi davomida «Manchester Yunayted» o‘z kuchini va imkoniyatlarini namoyish etishga intiladi.

Amorim: Манчестер Юнайтед может победить любого соперника
Главный тренер команды «Манчестер Юнайтед» Рубен Аморим высказался после матча первого тура чемпионата Англии против «Арсенала». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, первый матч сезона для «красных дьяволов» завершился домашним поражением со счётом 0:1. В интервью журналистам Аморим подчеркнул, что сегодня команда доказала свою способность побеждать любого соперника в Премьер-лиге.
Он отметил, что в игре против такой сильной команды, как «Арсенал», «Манчестер Юнайтед» сыграл лучше. В следующем туре «Манчестер Юнайтед» сыграет в гостях с лондонским «Фулхэмом».
Этот матч состоится 24 августа и начнётся в 18:30 по московскому времени. Для болельщиков команды эта игра имеет большое значение, тренер и футболисты подчеркнули, что готовы использовать все возможности для победы.
В течение сезона Премьер-лиги «Манчестер Юнайтед» стремится продемонстрировать свои силы и возможности.