Sporting jamoasining qanot himoyachisi Rikardu Mangash Portugaliya chempionatining ikkinchi tur o‘yinida Aroka jamoasi darvozasiga gol urdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Hozirda o‘yin davom etmoqda va Sporting hisobda 2:0 hisobida oldinda bormoqda. Ushbu gol Rikardu Mangash uchun Portugaliya klubi libosida birinchi gol hisoblanadi.
Avvalroq Sporting jamoasi 27 yoshli himoyachini Moskva Spartakidan sotib olgan. Transfer summasi 300 ming yevroni tashkil etdi.
Mangash bilan jamoa 2029 yilgacha amalda bo‘lgan shartnoma imzoladi. Bugungi o‘yin Mangash uchun Sporting tarkibida ikkinchi o‘yin hisoblanadi.
Shu bilan birga, u birinchi marta asosiy tarkibda maydonga tushmoqda. Bu uning jamoadagi o‘rnini mustahkamlashga xizmat qiladi va kelajakda yanada yaxshi natijalarga erishishiga umid bildirilmoqda.

Mangash забил свой первый гол в спортивной форме
Защитник фланга команды Спортинг Рикарду Мангаш забил гол в ворота команды Арока во втором туре чемпионата Португалии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сейчас игра продолжается, и Спортинг ведёт в счёте 2:0. Этот гол стал первым для Рикарду Мангаша в форме португальского клуба.
Ранее команда Спортинг приобрела 27-летнего защитника у московского Спартака. Сумма трансфера составила 300 тысяч евро.
С Мангашем команда подписала контракт, действующий до 2029 года. Сегодняшний матч является для Мангаша вторым в составе Спортинга.
При этом он впервые выходит на поле в основном составе. Это поможет укрепить его позиции в команде и надеются на достижение ещё лучших результатов в будущем.