Rubens: Dinamo natijalari uchun sabr kerak
Braziliyalik yarimhimoyachi Rubens «Dinamo» jamoasi bosh murabbiyi Valeriy Karpin haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi murabbiy haqida ko‘p gapira olmasligini, chunki u jamoaga yaqinda qo‘shilganini ta’kidladi. U Karpinni yaxshi murabbiy deb bilishini aytdi va uning ishlari samarali bo‘lishiga ishonch bildirdi.
Rubensning so‘zlariga ko‘ra, jamoada natijalar bo‘ladi, biroq buning uchun sabr qilish kerak. Valeriy Karpin joriy mavsum boshlanishidan oldin «Dinamo»ga bosh murabbiy sifatida tayinlangan va uch yillik shartnoma imzolagan.
Hozirgi vaqtda Rossiya chempionatining Premyer-ligasida beshta turdan so‘ng «Dinamo» 12-o‘rinda bormoqda va jamoa hisobida atigi besh ochko mavjud. Jamoa murabbiyining asosiy vazifasi natijalarni yaxshilash va yuqori o‘rinlarga chiqishdir.
Hozircha jamoa yangi murabbiy ostida o‘z o‘yini va natijalarini yaxshilash ustida ishlamoqda. Rubensning fikricha, vaqt o‘tishi bilan jamoa kuchayadi va muvaffaqiyatlarga erishadi.

Рубенс: Для результатов Динамо нужна терпение
Бразильский полузащитник Рубенс высказался о главном тренере команды «Динамо» Валерии Карпине. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футболист отметил, что не может много говорить о тренере, так как недавно присоединился к команде. Он заявил, что считает Карпина хорошим тренером и уверен в эффективности его работы.
По словам Рубенса, в команде будут результаты, но для этого нужно проявить терпение. Валерий Карпин был назначен главным тренером «Динамо» перед началом текущего сезона и подписал трехлетний контракт.
В настоящее время после пяти туров в Премьер-лиге чемпионата России «Динамо» занимает 12-е место и имеет всего пять очков. Основная задача тренера команды — улучшить результаты и подняться в верхние строчки.
Пока команда под руководством нового тренера работает над улучшением своей игры и результатов. По мнению Рубенса, со временем команда станет сильнее и добьется успехов.