Alvares jarima zarbasidan gol urishda yetakchi bo‘ldi
Madridning "Atletiko" jamoasi hujumchisi Julian Alvares La Liga musobaqasining yangi mavsumida o‘z jamoasining birinchi golini urdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Argentinalik futbolchi birinchi turda "Espanyol"ga qarshi o‘tkazilgan o‘yinning 37-daqiqasida jarima zarbasidan aniq zarba berib, to‘pni tarmoqka joyladi. Bu Alvaresning o‘tgan mavsum boshidan beri barcha turnirlarda jarima zarbasidan urgan uchinchi goli bo‘lib, bu ko‘rsatkich beshta yetakchi chempionat futbolchilari orasida eng yaxshi natija hisoblanadi.
Ushbu ko‘rsatkich bo‘yicha u "Manchester Yunayted"dan Bruno Fernandes va "Manchester Siti"dan Omar Marmush bilan tenglashgan. "Espanyol" va "Atletiko" o‘rtasidagi o‘yinning keyingi voqealarini LiveResult.ru sayti orqali matnli onlayn translyatsiya shaklida kuzatish mumkin.
Bu sayt foydalanuvchilarga o‘yinning har bir daqiqasidagi voqealarni real vaqt rejimida taqdim etadi va futbol muxlislariga o‘yinni batafsil tahlil qilish imkonini beradi. Shuningdek, sayt orqali jamoalarning statistik ko‘rsatkichlari va o‘yindagi muhim vaziyatlar haqida ham ma’lumot olish mumkin.

Альварес стал лидером по забитым голам с пенальти
Нападающий мадридского «Атлетико» Хулиан Альварес забил первый гол своей команды в новом сезоне Ла Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Аргентинский футболист на 37-й минуте матча первого тура против «Эспаньола» точно пробил с пенальти, отправив мяч в сетку. Этот гол стал для Альвареса третьим забитым с пенальти с начала прошлого сезона во всех турнирах, что является лучшим показателем среди футболистов пяти ведущих чемпионатов.
По этому показателю он сравнялся с Бруно Фернандешем из «Манчестер Юнайтед» и Омаром Мармушем из «Манчестер Сити». Следить за дальнейшим развитием событий в матче «Эспаньол» — «Атлетико» можно в текстовой онлайн-трансляции на сайте LiveResult.ru.
Этот сайт предоставляет пользователям информацию о событиях матча в реальном времени и позволяет футбольным болельщикам подробно анализировать игру. Также на сайте можно получить данные о статистических показателях команд и важных моментах матча.