Panucci: Milan jamoasi yaxshi o‘yin ko‘rsatdi
Italiya «Milan» jamoasi yangi mavsumni «Bari»ga qarshi o‘yin bilan boshladi va g‘alaba qozondi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoa bosh murabbiyi Massimiliano Alleggi diskvalifikatsiya sababli o‘yinni kuzatolmadi, biroq uning shogirdlari maydonda ikki ochko kiritishdi va raqibdan javobsiz qolishdi. Mavsum boshida jamoaning holatidan mamnun bo‘lgan sobiq himoyachi Kristian Panucci, «Milan» libosida faoliyat olib borgan va jamoaning hozirgi holatini ijobiy baholadi.
Panucci fikricha, o‘yinda yaxshi jamoaviy ruh va intizom namoyon bo‘ldi. Hozircha klub Skudetto uchun kurashadimi, deb aniq aytish qiyin.
Jamoa hali shakllanish bosqichida, lekin bu jarayon ko‘p mamnuniyat keltirishi mumkin, dedi u. Bu so‘zlar pianetamilan.it sayti tomonidan keltirilgan.
Italiya chempionati yangi mavsumining boshlanishi joriy haftaning oxirida bo‘lib o‘tadi. «Milan» mamlakat chempioni sifatida 19 marta nom qozongan, so‘nggi g‘alabasi esa 2022 yilda qayd etilgan.

Panucci: Команда Милана показала хорошую игру
Итальянская команда «Милан» начала новый сезон матчем против «Бари» и одержала победу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Главный тренер команды Массимилиано Аллегри не смог присутствовать на игре из-за дисквалификации, однако его подопечные набрали два очка на поле и оставили соперника без ответных голов. Бывший защитник Кристиан Пануцци, который выступал в составе «Милана» и положительно оценил текущее состояние команды, остался доволен положением дел в начале сезона.
По мнению Пануцци, в игре проявился хороший командный дух и дисциплина. Пока сложно точно сказать, будет ли клуб бороться за Скудетто.
Команда еще находится на стадии формирования, но этот процесс может приносить много удовольствия, сказал он. Эти слова приводит сайт pianetamilan.it.
Начало нового сезона чемпионата Италии состоится в конце текущей недели. «Милан» является 19-кратным чемпионом страны, а последняя победа была зафиксирована в 2022 году.