Hujumchi Tomas Myuller birinchi marta «Vankuver Uaytkeps» jamoasi safida maydonga tushdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yulduzli nemis futbolchining debyuti MLS doirasidagi «Hyuston Dinamo»ga qarshi o‘yinda bo‘lib o‘tdi. Tajribali futbolchi 61-daqiqada zaxiradan maydonga kirdi, jamoasi hisobda 1:0 oldinda edi.
Biroq u jamoasiga ustunlikni saqlab qolishda yordam bera olmadi. O‘yinning oxirida mehmonlar hisobni tenglashtirib, 1:1 hisobida durang o‘ynashdi.
Tomas Myuller rasmiy ravishda ikki haftadan kam vaqt oldin «Vankuver Uaytkeps»ga erkin agent sifatida qo‘shildi. AQShga ko‘chib kelishidan oldin hujumchi butun faoliyati davomida Myunxenning «Bavariya» klubida to‘p surgan.
Hozirgi vaqtda «Uaytkeps» jamoasi G‘arbiy konferensiya turnir jadvalida 26 o‘yindan so‘ng 46 ochko bilan uchinchi o‘rinda bormoqda. Jamoa keyingi o‘yinlarda ham muvaffaqiyatli natijalar ko‘rsatishga intilmoqda.

Томас Мюллер впервые вышел на поле в «Ванкувере»
Нападающий Томас Мюллер впервые вышел на поле в составе команды «Ванкувер Уайткэпс». Об этом сообщил Euro-football.ru.
Дебют звёздного немецкого футболиста состоялся в матче MLS против «Хьюстон Динамо». Опытный игрок вышел на поле на 61-й минуте, когда его команда вела со счётом 1:0.
Однако он не смог помочь своей команде сохранить преимущество. В конце игры гости сравняли счёт, и матч завершился вничью 1:1.
Томас Мюллер официально присоединился к «Ванкувер Уайткэпс» менее двух недель назад в статусе свободного агента. До переезда в США нападающий всю свою карьеру провёл в клубе «Бавария» из Мюнхена.
В настоящее время команда «Уайткэпс» занимает третье место в турнирной таблице Западной конференции, набрав 46 очков после 26 игр. Команда стремится показывать успешные результаты и в следующих матчах.