Grigoryan: Dinamo o‘yini endi kutilgan bo‘lib qoldi
Futbol bo‘yicha mutaxassis Aleksandr Grigoryan Moskva «Dinamo» jamoasining Valeriy Karpin rahbarligida o‘tgan mavsumdagi o‘yinlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
So‘nggi o‘yinda «oq-ko‘k» jamoa o‘z maydonida CSKA ga 1:3 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Grigoryanning ta’kidlashicha, «Dinamo» hujumdagi harakatlarda sezilarli darajada zaiflashdi.
O‘yinchilar hozircha Karpinning talablarini to‘liq anglab yetolmayapti. Shu sababli jamoa oldingidek kutilmagan va samarali o‘yin ko‘rsata olmayapti, ya’ni u oldindan taxmin qilinadigan jamoaga aylangan.
Mutaxassis bu fikrlarini «Match TV» telekanalida bayon etdi. Rossiya chempionatining beshta o‘yini yakunida «Dinamo» jamoasi beshta ochko to‘plab, turnir jadvalida 12-o‘rinni egallamoqda.
Keyingi turda Karpin shogirdlari o‘z maydonida «Pari NN» jamoasi bilan uchrashadi. Ushbu o‘yin 23 avgust kuni bo‘lib o‘tadi.
Jamoa uchun bu o‘yin muhim bo‘lib, natijani yaxshilashga xizmat qiladi. Shuningdek, murabbiy va futbolchilardan tez orada o‘zaro tushunishni kuchaytirish va o‘yinni yaxshilash bo‘yicha ish olib borilishi kutilmoqda.

Grigoryan: Игра Динамо теперь стала ожидаемой
Футбольный эксперт Александр Григорян высказался о выступлениях московского «Динамо» под руководством Валерия Карпина в прошедшем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В последнем матче команда «бело-голубых» на своем поле уступила ЦСКА со счетом 1:3. По словам Григоряна, «Динамо» значительно ослабло в атакующих действиях.
Игроки пока не могут полностью понять требования Карпина. Поэтому команда не демонстрирует такой же неожиданный и эффективный футбол, как раньше, то есть превратилась в предсказуемую команду.
Эксперт высказал эти мысли в эфире телеканала «Матч ТВ». По итогам пяти туров чемпионата России «Динамо» набрало пять очков и занимает 12-е место в турнирной таблице.
В следующем туре подопечные Карпина встретятся на своем поле с командой «Пари НН». Эта игра состоится 23 августа.
Для команды этот матч важен и поможет улучшить результат. Также ожидается, что тренер и футболисты вскоре усилят взаимопонимание и будут работать над улучшением игры.