Simeone mag‘lubiyatdan keyin jamoani tanqid qildi
Madridning «Atletiko» jamoasi bosh murabbiyi Diego Simeone Ispaniya chempionatining 2025/2026 yilgi mavsumining birinchi turida Kataloniya «Espanol» jamoasiga qarshi o‘tkazilgan uchrashuv haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvda «matraschilar» 1:2 hisobida mag‘lub bo‘lishdi. Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, hozirgi natija ular uchun og‘riqli va qoniqarsizdir.
Jamoa hujumdagi o‘yinini yaxshilashi zarur. «Espanol» o‘z imkoniyatlaridan samarali foydalangan va uch ochko qo‘lga kiritgan.
Simeone jamoa sifat jihatidan rivojlanishi va yaxshilanishi kerakligini ta’kidladi. Keyingi o‘yin 23 avgust kuni Madridda bo‘lib o‘tadi va raqib «Elche» jamoasi bo‘ladi.
Ushbu uchrashuv Madrid stadionida o‘tkaziladi. Jamoa murabbiyi va futbolchilar oldida yangi maqsadlar qo‘yilgan va ular o‘z o‘yinini yanada takomillashtirishga intilishadi.

Симеоне раскритиковал команду после поражения
Главный тренер мадридского «Атлетико» Диего Симеоне поделился своими мыслями о матче первого тура чемпионата Испании сезона 2025/2026 против каталонской «Эспаньол». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча завершилась поражением «матрасников» со счётом 1:2. По словам тренера, текущий результат для них болезнен и неудовлетворителен.
Команде необходимо улучшить свою игру в атаке. «Эспаньол» эффективно использовал свои возможности и заработал три очка.
Симеоне подчеркнул, что команда должна развиваться и улучшаться с точки зрения качества игры. Следующий матч состоится 23 августа в Мадриде, соперником будет команда «Эльче».
Этот матч пройдёт на мадридском стадионе. Перед тренером и игроками команды поставлены новые цели, и они стремятся совершенствовать свою игру.