Zabarniy PSJdagi debyutida 6,8 ball oldi
Fransiya chempionatining birinchi turida poytaxtning PSJ jamoasi mehmon safarida Nant jamoasi bilan o‘ynadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Luis Enrique boshchiligidagi jamoa 1:0 hisobida minimal g‘alabaga erishdi. Yagona gol muallifi portugal yarimhimoyachisi Vitinya bo‘ldi.
Ushbu o‘yinda jamoaning yangi a’zosi Ilya Zabarniy ilk bor maydonga tushdi. WhoScored portali mutaxassislari ukrainalik futbolchining o‘yinini 6,8 ball bilan baholadi.
Eslatib o‘tamiz, 22 yoshli himoyachi Angliyaning Bornmut klubidan 63 million yevro evaziga Parijning yirik jamoasiga ko‘chib o‘tgan. Zabarniy Fransiya chempionlari bilan 2030 yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan uzoq muddatli shartnoma imzoladi.

Забарный получил 6,8 балла в дебюте за ПСЖ
В первом туре чемпионата Франции команда столицы ПСЖ сыграла в гостях с командой Нанта. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Команда под руководством Луиса Энрике одержала минимальную победу со счетом 1:0. Единственный гол забил португальский полузащитник Витинья.
В этом матче новый игрок команды Илья Забарный впервые вышел на поле. Эксперты портала WhoScored оценили игру украинского футболиста в 6,8 балла.
Напомним, 22-летний защитник перешел из английского клуба Борнмут в крупный парижский клуб за 63 миллиона евро. Забарный подписал долгосрочный контракт с чемпионами Франции, рассчитанный до середины 2030 года.