Luis Enrique PSJ g‘alabasini sharhladi
Parijning «PSJ» jamoasi bosh murabbiyi Luis Enrique Fransiya chempionatining birinchi turida «Nant» jamoasiga qarshi o‘tkazilgan g‘alabali o‘yindan so‘ng fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Poytaxt klubi portugaliyalik yarim himoyachi Vitinya urgan yagona gol evaziga 1:0 hisobida g‘alaba qozondi. Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, mavsum endigina boshlandi, biroq ommaviy axborot vositalari jamoaning holatidan xavotirda.
Jamoa imkon qadar tayyorgarlik ko‘rdi va birinchi o‘yinda yaxshi natija ko‘rsatdi. Luis Enrique g‘alabadan mamnun ekanligini ta’kidladi va jamoaning o‘z kuchiga ishonchi balandligini qayd etdi.
Eslatib o‘tamiz, «PSJ» joriy Fransiya chempioni bo‘lib, UEFA Chempionlar Ligasi sovrindori hisoblanadi. Bu yutuqlar jamoaning yuqori darajadagi tayyorgarligi va tajribasini ko‘rsatadi.

Луис Энрике прокомментировал победу ПСЖ
Главный тренер парижского «ПСЖ» Луис Энрике высказался после победного матча первого тура чемпионата Франции против «Нанта». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Столичный клуб одержал победу со счётом 1:0 благодаря единственному голу португальского полузащитника Витиньи. По словам тренера, сезон только начался, но СМИ уже выражают обеспокоенность состоянием команды.
Команда максимально подготовилась и показала хороший результат в первом матче. Луис Энрике отметил своё удовлетворение победой и подчеркнул высокий уровень уверенности команды в собственных силах.
Напомним, что «ПСЖ» является действующим чемпионом Франции и обладателем Кубка Лиги чемпионов УЕФА. Эти достижения свидетельствуют о высоком уровне подготовки и опыте команды.