Taranov: CSKA Dinamodan ustunlik bilan yutdi
Sobiq Moskva CSKA futbolchisi Ivan Taranov Rossiya Premer-ligasining beshinchi tur doirasida o‘tkazilgan CSKA va Dinamo jamoalari o‘rtasidagi o‘yinning natijasi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Taranovning aytishicha, birinchi bo‘limda CSKA jamoasi Dinamodan ancha ustun o‘ynadi. Ular yanada tetik, faol va kuchliroq ko‘rinish berdi hamda jamoa sifatida yaxlitroq edi.
Shuning uchun CSKA g‘alabaga loyiq edi. Toshkentdagi derbi o‘yini VTB Arena stadionida bo‘lib o‘tdi va unda Dinamo jamoasi 1:3 hisobida mag‘lub bo‘ldi.
Ushbu o‘yindan so‘ng Dinamo Premer-liga turnir jadvalida 12-o‘rinni egallab turibdi, CSKA esa uchinchi pog‘onada joylashgan. Futbol muxlislari uchun bu bahs katta qiziqish uyg‘otdi, chunki ikkala jamoa ham o‘z kuchini namoyish etish uchun bor imkoniyatlarini ishga soldi.

Таранов: ЦСКА выиграл у Динамо с преимуществом
Бывший футболист московского ЦСКА Иван Таранов высказался о результате матча между командами ЦСКА и Динамо в рамках пятого тура Российской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Таранова, в первом тайме команда ЦСКА играла значительно лучше Динамо. Они выглядели более бодрыми, активными и сильными, а также были более слаженной командой.
Поэтому ЦСКА заслуженно одержал победу. Дерби в Ташкенте прошло на стадионе ВТБ Арена, где команда Динамо проиграла со счётом 1:3.
После этой игры Динамо занимает 12-е место в турнирной таблице Премьер-лиги, а ЦСКА расположился на третьей позиции. Для футбольных болельщиков этот матч вызвал большой интерес, так как обе команды приложили все усилия, чтобы показать свои силы.