Futbol agenti Dmitriy Selyuk Moskva “Dinamo” jamoasining bosh murabbiyi Valeriy Karpin o‘z lavozimidan ketishi kerak, deb hisoblaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Agentning fikricha, murabbiy iste’foga chiqish haqidagi arizani yozsa, bu to‘g‘ri qaror bo‘ladi va stadionda tomoshabinlar tomonidan iliq kutib olinadi. Selyuk Karpinning “oq-ko‘k” jamoasidagi faoliyati uning oldingi murabbiyi Rolan Gusevnikidan past darajada ekanini ta’kidladi.
Hozirgi vaqtda Rossiya chempionatining dastlabki besh turidan so‘ng “Dinamo” 12-o‘rinni egallab, faqat besh ochko jamg‘argan. Bu natija jamoaning o‘z imkoniyatlarini to‘liq namoyon eta olmasligini ko‘rsatmoqda.
Shunday ekan, murabbiy o‘z lavozimidan voz kechishi jamoa uchun yangilanish va rivojlanish yo‘lida muhim qadam bo‘lishi mumkin. Futbol ixlosmandlari va mutaxassislar bu masalada agentning fikriga qo‘shilishmoqda.
Jamoaning kelgusi o‘yinlarda yaxshiroq natijalar ko‘rsatishi uchun boshqaruvda o‘zgarishlar zarurligi yuzaga kelgan.

Селюк: Карпин должен уйти с поста главного тренера Динамо
Футбольный агент Дмитрий Селюк считает, что главный тренер московского «Динамо» Валерий Карпин должен покинуть свой пост. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению агента, если тренер напишет заявление об отставке, это будет правильным решением и будет тепло воспринято зрителями на стадионе. Селюк подчеркнул, что деятельность Карпина в «бело-голубой» команде уступает уровню его предыдущего тренера Ролана Гусева.
В настоящее время после первых пяти туров чемпионата России «Динамо» занимает 12-е место, набрав всего пять очков. Этот результат показывает, что команда не может полностью раскрыть свои возможности.
Таким образом, уход тренера с поста может стать важным шагом для обновления и развития команды. Футбольные болельщики и специалисты соглашаются с мнением агента по этому вопросу.
Для того чтобы команда показывала лучшие результаты в предстоящих матчах, возникла необходимость в изменениях в руководстве.