Mostovoy Spartak, Zenit va Dinamo natijasini bashorat qildi
Ispaniyaning “Selta” jamoasining sobiq yarim himoyachisi va hozirda ekspert sifatida faoliyat yuritayotgan Aleksandr Mostovoy Moskva shahridagi “Spartak” va “Dinamo” hamda Sankt-Peterburgning “Zenit” jamoalaridan natijalar yaxshilanishini kutmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z fikrlarini “Chempionat” nashriga bergan intervyusida bildirdi. Mostovoyning so‘zlariga ko‘ra, u 100 foizlik ishonch bilan ayta oladiki, “Dinamo”, “Spartak” va “Zenit” jamoalari o‘z o‘yinlarini yaxshilab, yuqori o‘rinlarga ko‘tariladi.
U jamoalarning hozirgi holatini ikki-uch turdan keyin baholashni taklif qilmoqda. Hozirgi vaqtda uchala klub ham Premyer-liganing ikkinchi yarmida joylashgan.
“Spartak” 13-o‘rinda, “Dinamo” 12-o‘rinda, “Zenit” esa 9-o‘rindadir. Chempionatning hozirgi yetakchisi poytaxtning “Lokomotiv” jamoasidir.
Ushbu holat jamoalarning mavsum davomida o‘zgarishi mumkinligini ko‘rsatadi va muxlislar uchun qiziqarli o‘yinning davom etishini bildiradi.

Мостовой спрогнозировал результат Спартака, Зенита и Динамо
Бывший полузащитник испанской «Сельты» и ныне работающий экспертом Александр Мостовой ожидает улучшения результатов московских «Спартака» и «Динамо», а также петербургского «Зенита». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он выразил своё мнение в интервью изданию «Чемпионат». По словам Мостового, он может с полной уверенностью сказать, что команды «Динамо», «Спартак» и «Зенит» улучшат свою игру и поднимутся на высокие места.
Он предлагает оценивать текущее состояние команд после двух-трёх туров. В настоящее время все три клуба находятся во второй половине турнирной таблицы Премьер-лиги.
«Спартак» занимает 13-е место, «Динамо» — 12-е, а «Зенит» — 9-е. Лидером чемпионата на данный момент является московский «Локомотив».
Эта ситуация показывает, что команды могут измениться в течение сезона, что обещает интересную игру для болельщиков.