Nyamsi: Zuma Dinamoga kuchli himoya qo‘shadi
Futbolchi Zherzino Nyamsi fransuz himoyachisi Kurt Zuma “Dinamo” klubiga o‘tishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Zuma juda yaxshi o‘yinchi hisoblanadi va Rossiya chempionatining (RPL) darajasi uchun foydali bo‘ladi. Nyamsi ta’kidlaganidek, bunday tajribali futbolchi RPLdagi har qanday kuchli klubni yanada mustahkamlashi aniq.
30 yoshli himoyachining so‘nggi jamoasi Londonning “Vest Hem” klubi bo‘lib, u yerda 2021 yildan 2025 yilgacha o‘ynagan. Hozirda Zuma erkin agent sifatida faoliyat yuritmoqda.
O‘tgan mavsumda u Saudiya Arabistonining “Al-Oruba” klubida ijarada o‘ynadi. Ushbu jamoa tarkibida 20 ta o‘yinda maydonga tushib, bittagina gol urishga muvaffaq bo‘ldi.

Нямси: Зума добавит мощную защиту Динамо
Футболист Жерзино Ньямси высказался о возможном переходе французского защитника Курта Зумы в клуб «Динамо». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, Зума является очень хорошим игроком и будет полезен для уровня чемпионата России (РПЛ). Как отметил Ньямси, такой опытный футболист однозначно укрепит любую сильную команду в РПЛ.
Последним клубом 30-летнего защитника был лондонский «Вест Хэм», за который он выступал с 2021 по 2025 год. В настоящее время Зума является свободным агентом.
В прошлом сезоне он играл в аренде в клубе Саудовской Аравии «Аль-Оруба». В составе этой команды он провёл 20 матчей и забил один гол.