Alonso: Real futbolchilariga to‘liq ishonaman
Madridning "Real" jamoasi bosh murabbiyi Xabi Alonso jamoaning hozirgi tarkibi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Alonso barcha futbolchilarga ishonishini ta’kidladi va ularning to‘liq tayyor bo‘lishini kutayotganini aytdi. U press-konferensiyada “Real” jamoasining tarkibi to‘liqmi, degan savolga javoban, jamoadagi barcha futbolchilarni hisobga olishini va ularning yuz foiz tayyor bo‘lishi muhimligini ta’kidladi.
Yozgi transferlar doirasida "Real" himoyachilar Trent Aleksander-Arnold, Din Xoysen va Alvaro Karrerani sotib oldi. Shuningdek, jamoa hujumchi Franco Mastantuononi ham tarkibga qo‘shdi.
Yangi mavsumning birinchi turida Alonso shogirdlari o‘z maydonida "Osasuna" jamoasini qabul qiladi. Uchrashuv 19 avgust kuni bo‘lib o‘tadi va Moskva vaqti bilan soat 22:00 da boshlanadi.
Bu o‘yin "Real" uchun yangi mavsumni muvaffaqiyatli boshlash imkoniyatidir. Jamoa bosh murabbiyi futbolchilardan yuqori natijalar kutmoqda va ularning har biriga ishonch bildirmoqda.
Shuningdek, yangi transferlar jamoaning kuchini oshirishga xizmat qilishi kutilmoqda. Muxlislar uchun bu mavsum katta qiziqish bilan kuzatiladi.

Алонсо: Полностью доверяю игрокам Реала
Главный тренер мадридского "Реала" Хаби Алонсо высказался о нынешнем составе команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Алонсо подчеркнул, что доверяет всем футболистам и ожидает их полной готовности. На пресс-конференции, отвечая на вопрос, является ли состав "Реала" полным, он отметил, что учитывает всех игроков команды и важно, чтобы они были на сто процентов готовы.
В рамках летних трансферов "Реал" приобрел защитников Трента Александера-Арнольда, Дина Хойсена и Альваро Каррерани. Также команда пополнилась нападающим Франко Мастантуоно.
В первом туре нового сезона подопечные Алонсо примут на своем поле команду "Осасуна". Матч состоится 19 августа и начнется в 22:00 по московскому времени.
Эта игра — возможность для "Реала" успешно начать новый сезон. Главный тренер команды ожидает от футболистов высоких результатов и выражает доверие каждому из них.
Кроме того, новые трансферы ожидается, что усилят команду. Для болельщиков этот сезон будет очень интересным для наблюдения.