Barselona Shchesnini ro‘yxatdan o‘tkazish yo‘lida
«Barselona» jamoasining darvozaboni Voytsekh Shchesna haqidagi so‘nggi ma’lumotlar ma’lum bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Marca nashrining xabar berishicha, polshalik darvozabon joriy mavsum uchun «Barselona» tarkibiga kiritilishi mumkin. Buning uchun jamoa Iñaki Penya va Oriol Romeu bilan xayrlashishi lozim.
Shuni ta’kidlash kerakki, avvalroq «Barselona» jarohat olgan Mark-Andrey ter Shtegen o‘rniga Joan Garsiya va Markus Resfordni muvaffaqiyatli ro‘yxatdan o‘tkazgan edi. 23-avgust kuni Hans-Diter Flik boshchiligidagi jamoa Ispaniya chempionatining ikkinchi turida «Levant» jamoasiga qarshi safarda o‘yin o‘tkazadi.
O‘yin Moskva vaqti bilan soat 22:30 da boshlanadi. Ushbu voqea «Barselona» jamoasi uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lib, yangi mavsumdagi imkoniyatlarni kengaytirishga xizmat qiladi.
Jamoa bosh murabbiyi va futbolchilar o‘z mahoratlarini namoyish etishga tayyorlanmoqda. Muxlislar ham yangi o‘yinlarni katta qiziqish bilan kutmoqda.

Барселона на пути регистрации Щенсни
Стали известны последние сведения о вратаре команды «Барселона» Войцехе Щесне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания Marca, польский вратарь может быть включён в состав «Барселоны» на текущий сезон. Для этого команда должна попрощаться с Иняки Пенья и Ориолом Ромеу.
Стоит отметить, что ранее «Барселона» успешно зарегистрировала Жоана Гарсию и Маркуса Рашфорда вместо травмированного Марка-Андре тер Штегена. 23 августа команда под руководством Ханса-Дитера Флика проведёт выездной матч второго тура чемпионата Испании против «Леванте».
Игра начнётся в 22:30 по московскому времени. Это событие имеет большое значение для команды «Барселона» и поможет расширить возможности в новом сезоне.
Главный тренер команды и футболисты готовятся продемонстрировать своё мастерство. Болельщики также с большим интересом ждут новых матчей.