Filatov: Lokomotiv Rossiya chempionligi uchun kurashmoqda
Lokomotiv jamoasi direktorlar kengashi a’zosi Valeriy Filatov joriy mavsumda klubning Rossiya chempionatida g‘oliblik uchun asosiy nomzodlardan biri ekanligi haqidagi savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, albatta, Lokomotiv chempionlik uchun kurashmoqda. Filatovning so‘zlariga ko‘ra, raqiblar hali jamoaga yetib olishlari kerak bo‘ladi, shuning uchun g‘oliblik imkoniyati haqiqiy hisoblanadi.
Hozirda Lokomotiv jamoasi Rossiya premer-ligasining turnir jadvalida yetakchilik qilmoqda. Besh turdan so‘ng ular 13 ochko jamg‘argan va hali hech qanday mag‘lubiyatga uchramagan.
Jamoa bosh murabbiyi Mixail Galaktionov rahbarligida o‘yinchilar yaxshi natijalar ko‘rsatmoqda. Keyingi turda Lokomotiv o‘z maydonida Rostov jamoasini qabul qiladi.
Ushbu o‘yin 23 avgust kuni bo‘lib o‘tadi. Shuningdek, eslatib o‘tish joizki, Lokomotiv so‘nggi marta Rossiya chempioni maqomini 2018 yilda qo‘lga kiritgan.

Филатов: Локомотив борется за чемпионство России
Член совета директоров команды Локомотив Валерий Филатов ответил на вопрос о том, является ли клуб одним из основных претендентов на победу в чемпионате России в текущем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, безусловно, Локомотив борется за чемпионство. По словам Филатова, соперникам еще предстоит догнать команду, поэтому шансы на победу считаются реальными.
В настоящее время команда Локомотив лидирует в турнирной таблице Российской премьер-лиги. После пяти туров они набрали 13 очков и еще не потерпели ни одного поражения.
Под руководством главного тренера Михаила Галактионова игроки показывают хорошие результаты. В следующем туре Локомотив примет на своем поле команду Ростова.
Этот матч состоится 23 августа. Также стоит отметить, что Локомотив в последний раз становился чемпионом России в 2018 году.